Ruszył remont chodnika na Kozanowie. Co się zmieni? [ZDJĘCIA]
Pod koniec października ruszył remont chodnika przy sięgaczu ul. Dokerskiej na wrocławskim Kozanowie. Inwestycja realizowana jest w ramach Funduszu Osiedlowego czyli budżetu o którym mogą decydować rady osiedli.
Inwestycja realizowana jest z puli środków przeznaczonych przez miasto dla osiedli Pilczyce-Kozanów-Popowice Północne. Koszt remontu to 289 tys. zł. Miejscowa rada osiedla ubiegała się o remont, bo wspomniany chodnik od dłuższego czasu pozostawał w złym stanie.
– Tworzące jego nawierzchnię płyty i wylewki betonowe są spękane i wykruszone. Ruch pieszy natomiast w tym miejscu jest spory. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się: szkoła, przychodnia, apteka oraz przystanek tramwajowy. Środkiem drogi natomiast odbywa się ruch kołowy związany m.in. z obsługą wspomnianych punktów użyteczności publicznej – czytamy w uzasadnieniu remontu.
W ramach realizowanego właśnie zadania poza samą budową nowego chodnika przebudowywane są zjazdy, a także powstają słupki blokujące parkowanie i progi zwalniające. W planie jest likwidacja jednego miejsca postojowego, w zamian wyznaczone ma zostać nowe stanowisko postojowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz miejsca postoju dla karetek obsługujących przychodnię. Odnowione zostanie też oznakowania poziome i pionowe.
Prace z ramienia miasta nadzoruje ZDiUM, a wykonawcą jest wrocławska firma Rotomat. Remont ma zakończyć się w grudniu tego roku.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
