Wrocław: Na Krzykach grasują oszuści podający się za MPWiK. Nie wpuszczaj ich do domu!
Wrocławskie wodociągi przestrzegają mieszkańców przed grupą oszustów grasującą w południowej części miasta. Oszuści podają się za pracowników MPWiK i domagają się od mieszkańców wpuszczenia do mieszkania.
MPWiK we Wrocławiu sygnały o fałszywych pracownikach swoje spółki dostał od mieszkańców przede wszystkim z Krzyków i okolic. Do tej pory miało zostać oszukanych w ten sposób już kilka osób.
Oszuści podając się za pracowników wodociągów chcą wejść do mieszkania pod pozorem skontrolowania ciśnienia wody. W rzeczywistości wykorzystują taką „wizytę” do okradnięcia ofiar. Na swój cel wybierają przede wszystkim mieszkania seniorów.
Jeżeli do naszego mieszkania zapuka osoba podająca się za pracownika wodociągów, a my mamy wątpliwości co do jej tożsamości i intencji, zawsze możemy zadzwonić do Centrum Obsługi Klienta MPWiK po nr 71 34 09 655 lub do pogotowia wod-kan 994 i potwierdźcie wizytę pracownika. Jeżeli padliśmy ofiarą oszustwa, należy jak najszybciej zgłosić do na policję (numer alarmowy 112).
Wrocławskie wodociągi przypominają, że pracownicy MPWiK mają charakterystyczny żółto-niebieski strój i zajmują się usuwaniem awarii wyłącznie na miejskiej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, a nie na instalacji wewnętrznej w mieszkaniach. – Przypominamy, że nasi pracownicy zawsze legitymują się identyfikatorem służbowym, a przedstawiciele MPWiK – mają przy sobie nasze upoważnienie. Zarówno jednych i drugich możecie poprosić o pokazanie dokumentu tożsamości. Są na to przygotowani i nie odmówią Państwu – przekazali w komunikacie pracownicy wodociągów.
Najpopularniejsze teraz
-
Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Są jeszcze wolne miejsca na studiach -
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką -
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia -
Nowe koszulki Śląska Wrocław! Cała Polska już wie, że są najładniejsze w Ekstraklasie. -
Rock and roll pod gołym niebem. Już w sobotę Wrocławska Potańcówka na placu Wolności -
Tauron Nowe Horyzonty. Kino za darmo na Rynku i w Leśnicy: Zobacz trailery -
Trener Ante Simundza i Michał Szromnik przed Górnik - Śląsk -
Co robić w weekend we Wrocławiu? Kino, sport, taniec i spacer po Parku Tysiąclecia -
Już dziś świetlny przejazd na rolkach przez Wrocław -
Rząd szykuje wielke zmiany w mieszkaniach. Oto szczegóły -
Gotówka coraz mniej mile widziana? „Proszę zapłacić kartą” -
Kaśka Sochacka, Vito Bambino i Mrozu wystąpią we Wrocławiu. Znamy program Letnich Brzmień 2026 -
Praca za granicą w wakacje. Gdzie szukać bezpiecznych ofert i ile można zarobić? -
Nowe miejsca do sportu i rekreacji w gminie Siechnice. Powstaną boiska i bieżnia -
Europejski turniej baseballu we Wrocławiu. Droga na Olimpiadę Los Angeles 2028