Wrocław: Kobieta straciła przytomność na komisariacie. Jest nagranie z monitoringu [WIDEO]

Wroclife • 2024-08-07

Akcja ratunkowa na komisariacie Wrocław-Psie Pole. Kobieta, która przyszła załatwić swoją sprawę, nagle straciła przytomność i upadła na podłogę poczekalni. Z pomocą ruszyły dwie policjantki. Wszystko nagrała kamera monitoringu.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na komisariacie przy pl. Piłsudskiego. Do placówki weszła kobieta, która chciała załatwić sprawę. Nagle, gdy stała przy ladzie, osunęła się na podłogę. Na pomoc szybko ruszył dwie policjantki st. sierż. Daria Byrgiel i asp. szt. Maja Turkiewicz.

Funkcjonariuszki widząc charakterystyczne objawy ataku epilepsji dobrze wiedziały co mają robić. W takim przypadku trzeba działać zdecydowanie, ale jednocześnie bardzo ostrożnie, dlatego policjantki zabezpieczyły głowę kobiety przed urazami oraz układając ją w pozycji bocznej ustalonej czekały, aż atak minie – relacjonuje mł. asp. Rafał Jarząb z KMP we Wrocławiu.

Na miejsce wezwane zostali ratownicy pogotowia, którym policjantki przekazały pacjentkę. Dzięki szybkiemu zaopiekowaniu się poszkodowaną, nie stała się jej krzywda.

Przy okazji tego zdarzenia warto przypomnieć zasady udzielania pomocy osobom, które doznały ataku padaczki. Kiedy jesteś świadkiem ataku epilepsji:

  • zachowaj spokój,

  • usuń niebezpieczne przedmioty z otoczenia,

  • nie powstrzymuj ataku,

  • nie wkładaj nic do ust pacjenta,

  • osobę w pozycji bocznej, tzw. ustalonej, aby zapewnić odpowiednią drożność dróg oddechowych.

Wezwij karetkę pogotowia, gdy:

  • jest to pierwszy napad padaczkowy tej osoby,

  • drgawki przedłużają się powyżej 5 minut,

  • napady padaczkowe następują po sobie, a pacjent nie odzyskuje przytomności,

  • atak ma kobieta w ciąży lub osoba z cukrzycą,

  • dojdzie do urazu w czasie ataku epilepsji.

Padaczka jest dość popularną chorobą. Szacuje się, że na świecie może cierpieć na nią nawet ponad 50 mln osób. W Polsce napady epilepsji ma ok. 400 tys. osób. W grupie ryzyka są osoby, u których członków rodziny występowały podobne zachorowania, przeszły uraz głowy, udar mózgu, mają choroby naczyniowe mózgu, przeżyły zapalenie mózgu lub opon mózgowo-rdzenowych lub nadużywają alkoholu.

Najpopularniejsze teraz

Najpopularniejsze

Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Od 1 czerwca weszły w życie nowe zasady dotyczące korzystania z parkingu przy centrum handlowym Magnolia. To odpowiedź na powracające skargi klientów, którzy przyjeżdżając na zakupy, często musieli długo krążyć po parkingu w poszukiwaniu wolnego miejsca
przeczytaj więcej

Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik

Pomimo tego, że trener Śląska Wrocław zapewniał na konferencji, że teraz przez drużyną przede wszystkim odpoczynek, trudno przypuszczać, że sztab szkoleniowy spoczął na laurach. Ante Šimundža zapowiada, że do kadry powinno dołączyć przynajmniej trzech piłkarzy, a możliwe, że będzie ich o jednego lub dwóch więcej.
przeczytaj więcej

Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!

Wrocławskie MPWiK łączy siły ze Strażakami. Komenda Miejska PSP we Wrocławiu została właśnie ambasadorem kampanii #PijKranówkę. Działanie to wpisuje się też w miejski program „Bezpieczny Wrocław”, którego celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.
przeczytaj więcej

Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50

Nowoczesny SUV powinien dziś oferować coś więcej niż tylko atrakcyjny wygląd. Liczy się komfort podróżowania, przestrzeń, technologie oraz poczucie bezpieczeństwa na co dzień. Właśnie taki jest nowy Citroën C5 Aircross – model stworzony z myślą o kierowcach, którzy oczekują wygody i nowoczesnych rozwiązań bez kompromisów.
przeczytaj więcej