We Wrocławiu zagra Marc Laforêt

Wroclife • 2024-07-31

Marc Laforêt, srebrny medalista Konkursu Chopinowskiego wystąpi 10 sierpnia we Wrocławiu. Artysta zaprezentuje się publiczności w ramach ekskluzywnego koncertu w ramach cyklu Chopin Recitals Wrocław.

Muzyk z Paryża jest nie tylko laureatem srebrnego medalu Konkursu Chopinowskiego, ale także w trakcie tego wydarzenia otrzymał nagrodę specjalną Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków. Jest też złotym medalistą Fundacji im. Györgya Cziffry i miał wielki przywilej bycia osobiście nauczanym przez Maestro Artura Rubinsteina. Występował z najbardziej renomowanymi orkiestrami, takimi jak Orchestre de Paris, Berlińska Orkiestra Symfoniczna, La Scala w Mediolanie, Monte Carlo Symphony Orchestra, Philharmonia Orchestra w Londynie, Praska Orkiestra Filharmoniczna, Filharmonia Tokijska, Yomiuri Nippon Symphony, Orkiestra Filharmonii Warszawskiej, Lipska, Rotterdamu, Sankt-Petersburga, Narodowa Orkiestra Belgii, czy Narodowa Orkiestra Lille.

Marc Laforêt swoją grą zachwyca publiczność z całego świata. Komentarzy The Washington Post napisali wprost: „Jego Chopin jest genialny”.

Podczas wrocławskiego recitalu usłyszymy arcydzieła muzyki fortepianowej Fryderyka Chopina. Tradycyjnie już po występie, słuchacze będą mogli wziąć udział w bankiecie z muzykiem. Wydarzenie odbędzie 10 sierpnia o godz. 18:30 się w barokowych wnętrzach sali Oratorium Marianum. 

Bilety na wydarzenie kosztują od 130 zł do 320 zł.

Najpopularniejsze