Studenci wrocławskiej uczelni wygrali międzynarodowy konkurs lotniczy
Studenci z wrocławskiej filii brytyjskiego Coventry University wygrali rywalizację w nowym konkursie zorganizowanym przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych IATA. Wrocławianie w rywalizacji pokonali zespoły z Turcji, Finlandii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.
Studenci z wrocławskiego oddziału uczelni nie mieli sobie równych w konkursie IATA Airline Management Challenge. To nowa inicjatywa stworzona przez IATA, mająca na celu rozwijanie umiejętności zarządzania w branży lotniczej wśród studentów na całym świecie.
Rywalizacja prowadzona była na platformie symulacyjnej, która obejmowała realistyczne wyzwania, takie jak zarządzanie flotą, planowanie tras, zarządzanie przychodami, marketing i obsługa klienta. Wykorzystując swoje umiejętności teoretyczne i praktyczne, zespół z Wrocława rywalizował o osiągnięcie najlepszych wyników finansowych i operacyjnych.
Ekipa wróciła z zawodów z tytułem Najlepszej Uniwersyteckiej Linii Lotniczej 2024. W skład mistrzowskiego zespołu, który założył Phoenix Airways, wchodzą Evelyne Uwayezu jako lider zespołu, Fadi Karima, Alexander Gorelashvili, Mateusz Lis i Adam Roemer. Doradcą grupy jest dr Roxani Athousaki, wykładowczyni zarządzania lotnictwem, która wcześniej pracowała dla linii lotniczych i branży turystycznej i jest specjalistką w zakresie zrównoważonego rozwoju lotnictwa.
– Jesteśmy niezwykle dumni z naszych studentów. Ich sukces pokazuje, że we Wrocławiu możemy z powodzeniem kształcić wykwalifikowanych specjalistów na rynek międzynarodowy. Zespół nie tylko wygrał wyzwanie, ale także zdobył cenne doświadczenie, które pomoże im w przyszłej karierze. To świadectwo wysokiego poziomu kształcenia oferowanego przez naszą uczelnię oraz zaangażowania i talentu naszych studentów – powiedział dr Jacek Lewandowski, dyrektor kampusu Coventry University Wrocław.
Najpopularniejsze teraz
-
Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Są jeszcze wolne miejsca na studiach -
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia -
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką -
We Wrocławiu powstaje Uniwersyteckie Centrum Neurologii i Neurochirurgii. „Ekstraklasa w leczeniu udarów” -
Nowe koszulki Śląska Wrocław! Cała Polska już wie, że są najładniejsze w Ekstraklasie. -
Linia 122 pojedzie dalej. Od 1 sierpnia autobusy dojadą ulicą Gagarina -
Nowe zaplecze dla sportowców na Zakrzowie. Miasto ogłosiło przetarg -
Wrocławianie wywożą śmieci na potęgę. Jakie odpady najczęściej trafiają do PSZOK? -
Dziś Światowy Dzień Radia. Jakich stacji można słuchać we Wrocławiu? [LISTA CZĘSTOTLIWOŚCI] -
„Maj z Muzyką Dawną” we Wrocławiu, Żórawinie i Strzelinie. Będzie można się zabawić jak setki lat temu -
Jak zarejestrować samochód zabytkowy? -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Pięć nowych kierunków na Politechnice Wrocławskiej. Sztuczna inteligencja przebojem wchodzi na uczelnię -
Kąpieliska i baseny we Wrocławiu. Ile w 2025 r. kosztują bilety? -
Niedziela handlowa przed Wielkanocą. Jak w tą niedzielę otwarte są centra handlowe we Wrocławiu? [27.04.2025]