Noc Muzeów 2024 we Wrocławiu. Czy Panorama Racławicka jest za darmo? [18.05.2024]
Panorama Racławicka to jedna z najważniejszych atrakcji Wrocławia. W Noc Muzeów we Wrocławiu za darmo można wejść do wielu muzeów i atrakcji. Nie inaczej będzie w Panoramie Racławickiej. Zanim jednak wybierzesz się do Panoramy Racławickiej w Noc Muzeów, sprawdź obowiązujące tam tego dnia zasady.
Panorama Racławicka to oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, w którym prezentowane jest dzieło "Bitwa pod Racławicami" namalowane przez kierowany przez Jana Stykę i Wojciecha Kossaka zespół malarzy. Obraz ma 114 metrów długości i 15 metrów wysokości. Początkowo dzieło było eksponowane we Lwowie, jednak po zmianie granic Polski od 1980 roku można je oglądać we Wrocławiu.
„Panorama Racławicka” mieści się we Wrocławiu przy ul. J. E. Purkyniego 11. Normalnie bilet kosztuje tu 50 zł (normalny) oraz 35 zł (ulgowy).
Panorama Racławicka w Noc Muzeów 2024
W Noc Muzeów Panorama Racławicka będzie dostępna dla zwiedzających za darmo. Bezpłatny wstęp możliwy będzie od godz. 16:00 do północy (ostatnie wejście o 23:30).
Co ważne, ze względów konserwatorskich i organizacyjnych na platformę, z którego podziwia się dzieło, jednorazowo może wejść maksymalnie 85 osób. By z atrakcji mogło skorzystać więcej osób, seanse w Noc Muzeów będą trwały tylko 15 minut (normalnie trwają 30 minut). Organizatorzy zaznaczają, że tego dnia nie będzie można skorzystać z szatni, dlatego osoby chcące bezpłatnie odwiedzić atrakcje proszone są o przychodzenie bez bagaży i plecaków.
Planując wizytę w Panoramie Racławickiej w Noc Muzeów warto wziąć pod uwagę, że jest to jedno z popularniejszych i chętniej odwiedzanych miejsc tego typu, co w połączeniu z limitem osób mogących jednorazowo wejść do budynku, na pewno sprawi, że na bezpłatny seans trzeba będzie trochę poczekać w kolejce.
Najpopularniejsze teraz
-
Trzecia edycja Night Skating nadchodzi! -
Wrocław ma plan ogólny. Co zmieni się dla mieszkańców, inwestorów i terenów zielonych? -
Wielki finał wakacji w Hydropolis. Rodzinny piknik już 29 sierpnia -
Ante Simundza przed meczem w Legią - co powiedział na konferencji prasowej? -
Dolnośląska kolej przyspiesza. Co zmieniły inwestycje na torach? -
Zmiany na Brochowie zostają na stałe. Ruch na Koreańskiej, Ziemniaczanej i Boiskowej pozostanie jednokierunkowy -
Koniec wakacji, ale nie remontów. Na jakie inwestycje we Wrocławiu trzeba jeszcze poczekać? -
Czy Wrocław wciąż jest stolicą polskich escape roomów? Jesienią ponownie przyciągnie fanów z całego świata -
Plac Solny zmieni się w plenerowe laboratorium technologii miejskich -
Sierpniowa Noc z Tramwajami. Zabytkowe wagony znów wyjadą na ulice Wrocławia -
Wrocław na gospodarczym przyspieszeniu. Co napędza rozwój miasta i co czeka je w kolejnych latach? -
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena. -
Mieszkańcy i społecznicy posadzili pierwsze krzewy na Skwerze Przyjaźni we Wrocławiu -
SILVERBUS wraca. Mobilny punkt dla seniorów -
Krok od wielkiego finału! Panthers Wrocław grają z Rhein Fire o awans do Gold Bowl