Wiosna w Ogrodzie Japońskim. Od kwietnia znów ma być otwarty dla zwiedzających [ZDJĘCIA]
Od 1 kwietnia po zimowej przerwie otwarty ma zostać Ogród Japoński we Wrocławiu. To unikatowa atrakcja, na terenie której możemy przez chwilę poczuć się jak w Kraju Kwitnącej Wiśni.
Pierwszy Ogród Japoński na terenie dzisiejszego Wrocławia powstał w 1913 roku w ramach Wystawy Stulecia. Obecny ogród czynny jest od 1999 roku i został praktycznie w całości odbudowany po powodzi z 1997 roku.
Atrakcja składająca się z ze ścieżki spacerowej wśród zieleni i elementów wodnych z charakterystycznym pawilonem, w którym można wziąć udział w ceremonii picia herbaty, jest czynna jedynie w od wiosny do jesieni.
W tym roku Ogród Japoński we Wrocławiu po zimowej przerwie otworzy się 1 kwietnia. Na jego terenie już można obserwować pierwsze rozkwitające kwiaty i drzewa. Obecnie prowadzone są też odbiory odbudowanego mostku "Yumedono Bashi", który lada moment ma zostać oddany do użytku.
– Do otwarcia ma być zdemontowane rusztowanie i odsłonięta całkowicie jego konstrukcja. Wprawdzie będzie można ją podziwiać, jednak przebywanie na pomoście umożliwi dopiero decyzja zezwalająca na użytkowanie. Zatem czekamy na nią i przepraszamy za utrudnienie, ponieważ na razie przejście pozostanie zamknięte – zapowiada Marek Szempliński, rzecznik ZZM. – Pozostałe atrakcje, takie jak kaskady wodne, żeńska "Onna-Daki" i męska"Otoko-Daki", brama "Sukiya Mon", mostek "Taiko Bashi" czy pawilon herbaciany "Azumaya", które to m.in. tworzą tak oryginalny klimat tego założenia, bez zmian czekają na zwiedzających – dodaje.
Ogród Japoński w sezonie (kwiecień-październik) będzie otwarty w godz. 9:00 - 19:00. Jednorazowy bilet normalny kosztuje 21 zł. Mieszkańcy uczestniczący w programie Nasz Wrocław płacą 17 zł, zaś w programie Nasz Wrocław MAX 15 zł. Bilety ulgowe kosztują odpowiednio 14/11/10 zł. Koszt karnetu upoważniającego do wielokrotnego wejścia na teren to: 140/112/98 zł.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
