Budują kolejny odcinek Promenady Krzyckiej. Ma być gotowy w wakacje [ZDJĘCIA]
W czerwcu zakończyć się ma budowa odcinka Promenady Krzyckiej między ul. Ślężną i Spiską. To kolejny element zielonej pieszo-rowerowej obwodnicy Wrocławia
Promenada Krzycka to zielona trasa spacerowa wzdłuż kolejowej Towarowej Obwodnicy Wrocławia. Koncepcja budowy zielonego szlaku spacerowego powstała jeszcze w czasach, gdy Wrocław był pod rządami niemieckimi (wówczas trasa figurowała jako: Hugo Richter Weg). Według obecnej koncepcji cały 7,5-kilometrowy odcinek od ul. Grabiszyńskiej do ul. Gazowej ma stać się zieloną pieszo-rowerową obwodnicą Wrocławia łączącą trasy spacerowe oraz rekreacyjne osiedli Grabiszyn, Grabiszynek, Gajowice, Borek, Krzyki, Partynice, Ołtaszyn, Wojszyce oraz Gaj.
Obecnie prowadzone są prace na odcinku od Ślężnej do Spiskiej. W marcu na początku i końcu trasy wykonano już korytarzowanie. Wzdłuż nowej ścieżki układane obecnie są obrzeża i pojawiają się pierwsze warstwy podbudowy. W kolejnych tygodniach front robót ma przenosić się wgłąd odcinka. Wcześniej wykonane zostały już prace ziemne (układanie kabla energetycznego i poprowadzenie infrastruktury pod 42 latarnie).
Po zakończeniu prac piesi i rowerzyści otrzymają do dyspozycji wygodny i bezpieczny ciąg komunikacyjny. Droga została poszerzona (przesunięto ogrodzenia ROD Oaza i ROD Obrońca). Zadanie obejmuje także uporządkowanie zieleni oraz nasadzenia nowych drzew i krzewów. Przy trasie stanie 26 ławek.
Inwestycję na zlecenie wrocławskiego ZDiUM-u prowadzi firma BICKHARDT BAU. Koszt budowy ciągu to prawie 3,7 mln zł. Termin zakończenia robót wyznaczono na 8 czerwca 2024 r.
Najpopularniejsze teraz
-
Historyczna sensacja we Wrocławiu. W ZOO wykluł się mały smok bez udziału samca -
Męskie Granie 2026 we Wrocławiu. Znamy pierwszych artystów, którzy u nas wystąpią! -
Wandalizm dotknął Cafe Równik. Trwa zbiórka na odbudowę -
Rusza remont ul. Szybowcowej na Gądowie -
Wrocław ma dużo więcej mieszkańców, niż wynika z oficjalnych danych. Zobacz, ilu nas mieszka w mieście -
Półmetek Vertigo Summer Jazz Festival. Przed nami druga połowa koncertów -
Oto najlepsze licea we Wrocławiu. Jedna szkoła w krajowej dziesiątce [RANKING 2026] -
SIM Wrocław rusza z budową osiedla. 405 mieszkań z niższym czynszem powstanie na Jagodnie i Wojszycach. To model podobny do TBS. [ZOBACZ GALERIĘ] -
Rekord na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Ponad 18 tys. kandydatów walczy o 1379 miejsc -
Pociągi znów kursują między Wielkopolską a Dolnym Śląskiem. Zakończono modernizację linii za 180 mln zł -
Panthers Wrocław zagrają z Firenze Red Lions na Stadionie Olimpijskim -
Czy Wrocławowi grozi korekta cen mieszkań? Rynek zwalnia, ale stolica Dolnego Śląska nadal się broni -
Filmowe lato na Partynicach. Kino pod chmurką -
Piątek we Wrocławiu: najpierw upał, później gwałtowne burze, możliwy grad. IMGW ostrzega -
Lato w mieście? Pij kranówkę i korzystaj ze zdrojów ulicznych
