Rusza rekrutacja do wrocławskich przedszkoli. W systemie 50 nowych placówek
W środę, 20 marca ruszy rekrutacja do wrocławskich przeszkoli. Obecnie wolnych jest 6,4 tys. miejsc.
Obecna rekrutacja skierowana jest do dzieci z roczników 2018-2022 oraz starszych roczników posiadających decyzję o odroczeniu spełniania obowiązku szkolnego.
Rozpoczynająca się rekrutacja odbywać się będzie elektronicznie. Do systemu włączonych zostało właśnie blisko 50 kolejnych placówek, które do tej pory przyjmowały podania w formie tradycyjnej, a także 3 całkiem nowe przedszkola, które rozpoczną działalność we wrześniu (przedszkole przy ul. Cynamonowej, ul. Białostockiej i ul. Rajskiej – łącznie 725 miejsc).
By zwiąż udział w rekrutacji, opiekun dziecka musi posiadać profil zaufany. Przy jego pomocy należy się zalogować na stronie rekrutacje.edu.wroclaw.pl, gdzie znajdują się wszelkie formularze i informacje. Osoby bez aktywnego profilu zaufanego będą musiały wnioski złożyć osobiście w placówkach.
Wnioski w elektronicznym systemie rekrutacji można składać od 20 do 26 marca. W tym celu - po zalogowaniu do systemu – należy:
-
podać dane dziecka i rodziców,
-
wybrać trzy przedszkola,
-
zaznaczyć spełniane kryteria,
-
dodać wymagane załączniki,
-
podpisać wniosek profilem zaufanym.
Zaznaczając trzy placówki, jako pierwszą należy wpisać przedszkole, do którego chcemy, aby dziecko dostało się w pierwszej kolejności. O przyjęciu do placówki decyduje liczba punktów rekrutacyjnych. Można je uzyskać m.in. za posiadanie już rodzeństwa w danej placówce, posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności (kandydata lub jego rodzica) oraz gdy dziecko jest wychowywane przez jednego rodzica. Także za posiadanie aktywnego statutu w programie Nasz Wrocław i Nasz Wrocław MAX.
– Jeśli nie uda się zakwalifikować dziecka do wybranych placówek, rodzicom zaproponowane zostanie miejsce w innym przedszkolu, które dysponuje wolnymi miejscami. Jeżeli rodzice nie będą chcieli skorzystać z zaproponowanego miejsca, będą mogli wziąć udział w drugim etapie rekrutacji – mówi Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu.
Drugi etap rekrutacji do wrocławskich przedszkoli rusza 5 czerwca, w którym również decyduje liczba punktów rekrutacyjnych.
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA] -
Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik -
Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców! -
Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50 -
Błaszczykowski, Boruc, Piszczek i Mila kontra Del Piero, Rivaldo, Quaresma i Szewczenko. Już jutro wielki mecz legend na Tarczyński Arena [Jak dojechać] -
Polska - Reszta Świata na Tarczyński Arena. Błaszczykowski, Mila, Piszczek Boruc vs. Del Piero, Rivaldo. Zobacz zdjęcia, Polacy nie dali szans rywalom. -
Płatny Facebook, Instagram i WhatsApp? Meta zaczyna gotowanie żaby -
Poznaj najpiękniejsze trasy kolejowe regionu. Wraca Dolnośląski Bilet Weekendowy -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach -
Najlepsze technika we Wrocławiu. Które technikum wybrać? [LISTA, RANKING 2022] -
Sprawdź, dokąd polecą Wrocławianie na długi weekend czerwcowy -
Miasto wyremontuje ulicę Zaporoską -
Płatne parkowanie pod Magnolią. Znamy nowe zasady! -
Niedziela handlowa przed Wielkanocą. Jak w tą niedzielę otwarte są centra handlowe we Wrocławiu? [27.04.2025] -
Rusza nabór wniosków na lokalne inicjatywy mieszkańców Dolnego Śląska