Jest nowa dyrektora wrocławskiego oddziału Wód Polskich. W 1997 roku brała udział w akcji przeciwpowodziowej
Beata Głuchowska pokieruje wrocławskim oddziałem Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”. Nowa szefowa regionalnego zarządu to doświadczony pracownik tej instytucji. Brała m.in. udział w akcji przeciwpowodziowej podczas Powodzi Tysiąclecia z 1997 r.
Beata Głuchowska na stanowisko Dyrektora Wód Polskich Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu została powołana w czwartek, zastępując na tym stanowisku urzędującego od marca ubiegłego roku Dariusza Karkosa.
Wody Polskie to rządowa instytucja zajmująca się zagospodarowaniem wód. Wśród zadań tej organizacji są m.in. ochrona przed powodzią i suszą, ochrona jakości zasobów wodnych oraz jej monitorowanie.
Nowa dyrektor wrocławskiego oddziału to wieloletnia pracowniczka RZGW we Wrocławiu, dotychczas Kierownik Wydziału Energetyki. Wcześniej odpowiedzialna między innymi za budowę stopnia wodnego Malczyce oraz zarządzanie mieniem Skarbu Państwa w aspekcie prawa wodnego, była Kierownikiem Wydziału Regionalnych Systemów Informacyjnych i Katastru Wodnego.
Głuchowska ukończyła Wydział Melioracji Wodnych oraz Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne na Akademii Rolniczej we Wrocławiu, a także studia doktoranckie w dyscyplinie Kształtowanie środowiska na Wydziale Melioracji i Inżynierii Środowiska tej samej uczelni oraz studia podyplomowe – Systemy Informacji Geograficznej na Politechnice Wrocławskiej. Ma również międzynarodowy dyplom – Trans-European Mobility Scheme for University Studies w specjalizacji ekologia cieków, ochrona gleb i wód podziemnych, gospodarka opadami i ochrona cieków przed zanieczyszczeniem. Na swoim koncie posiada liczne publikacje naukowe, dotyczące zagadnień gospodarki wodnej, modelowania procesów hydrogeologicznych czy ekologicznych aspektów budownictwa hydrotechnicznego.
Bierze aktywny udział w projektach badawczych i konferencjach naukowych oraz organizacjach społecznych, jak na przykład Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych. W 1997 roku podczas Powodzi Tysiąclecia pracowała w Centrum Dowodzenia Ochrony Wrocławskiego Węzła Wodnego przy akcji przeciwpowodziowej.
foto główne: fot. Wody Polskie
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] ocławia [WIZUALIZACJE]
-
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach