Likwidacja Arkad Wrocławskich. Umowa z przyszłym właścicielem podpisana
42,9 mln euro czyli nieco ponad 185 mln zł – firma Vastint Poland ma zapłacić za odkupienie budynku Arkad Wrocławskich. Działalność centrum handlowego ma zostać wygaszona w pierwszej połowie przyszłego roku. Umowa sprzedaży ma zostać sfinalizowana do wakacji 2025 r.
– Umowa, którą podpisaliśmy przybliża nas do sprzedaży Arkad Wrocławskich, a tym samym do realizacji naszego strategicznego celu, jakim jest dezinwestycja portfela biurowego i handlowego. Jesteśmy na najlepszej drodze, by to osiągnąć, ponieważ Arkady Wrocławskie to nasz ostatni budynek komercyjny – przyznaje Andrzej Oślizło.
Środki, które pozyskaliśmy z dotychczas zrealizowanych transakcji reinwestowaliśmy w dynamiczny rozwój w segmencie mieszkaniowym poprzez rozwój organiczny, przejęcia, a także partnerstwa joint venture. Dzięki temu znacząco umocniliśmy naszą pozycję w czołówce deweloperów mieszkaniowych i dążymy do tego, by ten trend kontynuować – mówi Andrzej Oślizło, prezes Develii.
Arkady Wrocławskie to 4-kondygnacyjny budynek na który składa się centrum handlowe oraz część rozrywkowa oraz 13-kondygnacyjny biurowiec. Uzupełnieniem jest podziemny parking. Kompleks mieści się w kwartale ul. Powstańców Śl., ul. Swobodnej, ul. Komandorskiej oraz ul. Nasypowej.
Podpisana przez spółki Develia i Vastint umowa przedwstępna zakłada przekazanie zarówno budynków, jak i prawa własności gruntów. Nowy właściciel ma zapłacić byłej firmie Leszka Czarneckiego, za którego kadencji został wybudowany budynek, 42,9 mln euro.
– Wynegocjowana cena sprzedaży nieznacznie odbiega od wartości księgowej budynku, która na koniec września wynosiła 42,4 mln euro. Środki z tej transakcji chcemy przeznaczyć na nowe inwestycje w segmencie mieszkaniowym, które pozwalają osiągnąć wyższe stopy zwrotu – mówi Paweł Ruszczak, wiceprezes Develii. – Podpisanie ostatecznej umowy zaplanowaliśmy za kilkanaście miesięcy z uwagi na konieczność spełnienia kilku warunków zawieszających – dodaje.
Vastint Poland czyli przyszły właściciel Arkad Wrocławskich to firma, która we Wrocławiu zrealizowała m.in. kompleks biurowy Business Garden i Hotel Element by Westin (ul. Bolkowska na Szczepinie). Umowa przyrzeczona powinna zostać podpisana do końca sierpnia 2025 r. pod warunkiem spełnienia warunków zawieszających.
– Centrum Arkady Wrocławskie przez wiele lat było miejscem spotkań, zakupów oraz różnego rodzaju wydarzeń dla społeczności wrocławskiej, będąc jednocześnie ważnym elementem krajobrazu handlowego miasta. Nasze plany inwestycyjne przewidują wyburzenie istniejącego kompleksu i zastąpienie go nowoczesną, wielofunkcyjną zabudową. Dobrze zaplanowany projekt w centrum miasta przyniesie wiele korzyści społeczności lokalnej, przyciągając mieszkańców i firmy oraz tworząc dynamiczną, atrakcyjną przestrzeń do życia, pracy i spędzania czasu wolnego – komentuje Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Piorun uderzył w fontannę multimedialną. Pokazy ograniczone, zobacz video -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów