Żółty alert IMGW dla Wrocławia zacznie obowiązywać od 16:00 [POGODA, 05.12.2023]

Wroclife • 2023-12-05

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Wrocławia ostrzeżenie I stopnia, które będzie obowiązywać od wtorku, godz. 16:00 aż do czwartkowego poranka. Synoptycy jednocześnie informują, że kategoria alertu w ciągu najbliższych godzin może zostać podniesiona.

Alert I stopnia (oznaczony kolorem żółtym) to najniższy stopień ostrzeżeń wydawanych przez IMGW. Niemniej jednak nie należy go ignorować, bo ogłoszenie takiego ostrzeżenia zazwyczaj wiąże się z warunkami atmosferycznymi realnie wpływającymi na nasze codzienne życie.

Najnowszy alert wydany przez IMGW we wtorek przed południem ostrzega przed opadami marznącymi. – Prognozowane są okresowe słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Uwagi: Możliwe jest podwyższenie stopnia ostrzeżenia – czytamy w komunikacie Instytutu.

Synoptycy przewidują, że opady powodujące gołoledź mają występować na Dolnym Śląsku od godz. 16:00 we wtorek aż do godz. 6:00 w czwartek. Oznacza to, że przed nami dwie szczególnie niebezpieczne noce na drogach regionu.

Najpopularniejsze