Władze Wrocławia mają apel do turystów przyjeżdżających na Jarmark Bożonarodzeniowy
Jarmark Bożonarodzeniowy co roku przyciąga do Wrocławia tysiące turystów. Władze Wrocławia przed kolejnym weekendem wydały ważny apel do osób, które w najbliższym czasie wybierają się do „świątecznego miasteczka”.
Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w czwartek wydało komunikat, w którym apeluje, by zarówno mieszkańcy, jak i turyści wybierający się na Jarmark Bożonarodzeniowy nie przyjeżdżali do centrum własnymi samochodami. – Szanowny mieszkańcu, drogi turysto! Zostaw auto, przyjedź na Jarmark tramwajem lub autobusem – czytamy w apelu skierowanym do gości Jarmarku.
Urzędnicy apelują by osoby mieszkające we Wrocławiu wybrały komunikację miejską pozostawiając swój samochód pod domem, a przyjezdni skorzystali z parkingów P&R i tam przesiedli się do tramwajów lub autobusów.
Władze Wrocławia zdecydowały ponadto, że od 1 grudnia do 8 stycznia w każdy weekend (od piątku godz. 16:00 do poniedziałku godz. 5:00) otwarte będą szlabany na wszystkich parkingach P&R. Tym samym w weekendy nie będzie obowiązywała reguła, że z parkingów tych mogą korzystać tylko osoby, które mają wykupiony bilet okresowy na komunikację miejską lub bilet czasowy na co najmniej 24 godziny.
Wspomniane parkingi będą dostępne bezpłatnie dla wszystkich, którzy przyjeżdżają do miasta na Jarmark, zakupy czy w celach turystycznych.
Wyłączenie dotyczy parkingów:
-
Parking „Parkuj i Jedź” w rejonie pętli tramwajowej Leśnica.
-
Parking „Parkuj i Jedź” przy przystankach komunikacji miejskiej Kosmonautów – Boguszowska.
-
Parking „Parkuj i Jedź” przy przystankach komunikacji miejskiej Kosmonautów – Kamiennogórska.
-
Parking „Parkuj i Jedź” przy przystankach komunikacji miejskiej Kosmonautów – gen. Fieldorfa.
-
Parking „Parkuj i Jedź” w rejonie przystanku kolejowego Wrocław Kuźniki.
-
Parking „Parkuj i Jedź” przy pętli tramwajowej Osobowice.
-
Parking „Parkuj i Jedź” (południowy) w rejonie przystanku kolejowego Wrocław Grabiszyn.
-
Parking „Parkuj i Jedź” przy pętli tramwajowej Klecina.
-
Parking „Parkuj i Jedź” przy przystankach komunikacji miejskiej Ślężna – Kamienna.
-
Parking „Parkuj i Jedź” przy przystankach komunikacji miejskiej Bardzka – Świeradowska.
-
Parking „Parkuj i Jedź” przy przystankach komunikacji miejskiej Opolska – Głubczycka.
-
Parking „Parkuj i Jedź” przy przystankach komunikacji miejskiej Opolska – Karwińska.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach -
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.