We Wrocławiu już budują choinkę i Jarmark Bożonarodzeniowy. Kiedy otwarcie? [ZDJĘCIA]
We Wrocławiu już ruszyły przygotowania do Bożego Narodzenia. Choć mamy dopiero połowę listopada na Rynku już nabiera kształtów świąteczna choinka, a także pojawiają się domki i kramy Jarmarku Bożonarodzeniowego.
Budowa Jarmarku i instalacja bożonarodzeniowych ozdób ruszyła już na początku tego tygodnia. Po czterech dniach prac, w sercu Wrocławia widać już pierwsze efekty świątecznego przystrajania miasta.
Sam Jarmark Bożonarodzeniowy ruszyć ma dopiero w przyszły weekend, konkretnie 24 listopada. Impreza w tym roku potrwa aż do 7 stycznia.
W tym roku na Jarmarku Bożonarodzeniowym nie zabraknie dobrze znanych atrakcji m.in. "Domku Krasnala", "Ratusza na Solnym" czy barwnego "Christmas House". Nie zabraknie też stoisk z grzańcem i potrawami z grilla.
Drewniane domki z ofertą prezentową staną nie tylko na Rynku i pl. Solnym, ale też i na Świdnickiej oraz Oławskiej.
Sprzedaż w domkach w tym roku odbywać się ma od 10:00 do 21:00. Wyjątkami są:
-
24 grudnia 2023 (Wigilia) - w tym dniu Jarmark będzie zamknięty
-
25 grudnia 2023 (I dzień Świąt) - w tym dniu Jarmark będzie zamknięty
-
26 grudnia 2023 (II dzień Świąt) - w tym dniu Jarmark będzie otwarty od godz.13:00
-
31 grudnia 2023 (Sylwester) - domki z artykułami przemysłowymi otwarte do godz.17:00, domki z gastronomią i napojami otwarte do godz. 02:00 (1 stycznia 2024)
-
1 stycznia 2024 (Nowy Rok) - w tym dniu Jarmark będzie zamknięty.
Oficjalne rozświetlenie choinki na Rynku planowane jest na 6 grudnia 2023 r. o godz. 17:00.
Od początku tygodnia trwa też instalacja iluminacji świątecznej nad wrocławskimi ulicami. W tym roku ponownie zobaczymy w mieście kompozycje nawiązujące do staropolskich zwyczajów i ozdób bożonarodzeniowych.
– Wykorzystujemy zamówione dekoracje więc ponownie motywem przewodnim iluminacji świątecznej jest podłaźniczka i staropolska tradycja bożonarodzeniowa. We wszystkich kompozycjach obecne są elementy świątecznych "pająków", słomianych gwiazd, papierowych łańcuchów i kul a także tytułowej podłaźniczki – mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Iluminacja ma rozbłysnąć w okolicy 6 grudnia i pozostać w przestrzeni miejskiej do końca stycznia. Przy jej planowaniu wykorzystano technologię LED, która pozwala zaoszczędzić energię elektryczną.
Najpopularniejsze teraz
-
Pociągi znów kursują między Wielkopolską a Dolnym Śląskiem. Zakończono modernizację linii za 180 mln zł -
Centrum Technologiczne ESA jednak w Warszawie -
Pisarz wyklęty przez PRL patronem tramwaju. Tramwaj Marka Hłaski wyruszył w miasto -
Wrocław: Od 1 stycznia podwyżka opłat dodatkowych za parkowanie w SPP -
Na Maślicach powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa -
Wrocław: Złodziej na hulajnodze zrywa kobietom łańcuszki. Grasuje na Krzykach i Fabrycznej [ZDJĘCIA] -
Kolejny tysiąc mieszkań komunalnych na sprzedaż. Można je kupić za 60% ceny rynkowej -
Coraz więcej rannych w wypadkach z udziałem hulajnóg. W dwa lata wzrost o 181% -
Brutalny samosąd we Wrocławiu. Pobili i ogolili głowę Ukraińca, wszystko nagrali telefonem -
Nowe lodowisko we Wrocławiu otwarte! Zobacz zdjęcia z pierwszych dni [GALERIA] -
Oto najlepsze licea we Wrocławiu. Jedna szkoła w krajowej dziesiątce [RANKING 2026] -
Kolejny rekord odwiedzin Aquaparku Wrocław! 2,5-milionowy gość przyjechał z Kołobrzegu -
Wrocław: Kierowca pędził przez Wrocław 121 km/h. Na pokładzie miał rodzącą kobietę [WIDEO] -
Ed Sheeran dotrzymał słowa. Zaśpiewał swoją piosenkę po polsku [WIDEO] -
Pożar ciężarówki na Autostradzie A4. Policjanci gasili go samochodowymi gaśnicami [WIDEO]
