Śląsk Wrocław dostał prawie 8,5 mln zł dofinansowania. Tym razem nie z kasy miasta
Dokładne 8 479 600 złotych ma wynosić dofinansowanie, jakie piłkarski Śląsk Wrocław otrzyma na kolejny etap budowy Wrocławskiego Centrum Sportu. Tym razem pieniądze do klubu nie trafią jednak z kasy miasta, ani komunalnych spółek, a z budżetu centralnego.
Decyzję o dofinansowaniu piłkarskiego Ślaska Wrocław tym razem podjęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, a klub dostanie pieniądze z budżetu rządowego. Kwota blisko 8,5 mln zł przyznana w ramach „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej” ma zostać wydana na budowę czterech nowych pełnowymiarowych boisk piłkarskich z nawierzchnią naturalną.
Projekt jest kolejnym etapem budowy Wrocławskiego Centrum Sportu czyli inwestycji realizowanej przez Fundację WKS Śląsk Wrocław we współpracy z klubem WKS Śląsk Wrocław z myślą o szkoleniu młodzieży. Wrocławska inwestycja środki z ministerialnego dofinansowania dostanie już drugi rok z rzędu i to w najwyższej możliwej kwocie.
– Dziękujemy i cieszymy się z akceptacji wniosku Fundacji Śląska Wrocław. Projekt WCS to dla naszego klubu najważniejsza inwestycja w historii, dlatego wykorzystujemy wszystkie możliwości, by zdobywać dofinansowanie na jego budowę. Jesteśmy bardzo wdzięczni prezydentowi Jackowi Sutrykowi za wsparcie tego projektu oraz ministrowi Kamilowi Bortniczukowi za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku. Dzisiejsza decyzja to kolejny krok w stronę powstania WCS. Za wytężoną pracę bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wniosku, który kolejny raz otrzymał wysoką ocenę ministerstwa – mówił tuż po przyznaniu dofinansowania Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.
Wrocławskie Centrum Sportu ma powstać na osiedlu Żerniki i w przyszłości stać się najważniejszym obiektem treningowym w całym naszym regionie. W planach jest budowa w sumie aż 11 boisk piłkarskich, w tym jednego zadaszonego. Ma tu też powstać kompleksowe zaplecze treningowe, w tym – szatnie, siłownia, strefa odnowy biologicznej, gabinety fizjoterapii – korty tenisowe, place zabaw, boiska do siatkówki i koszykówki.
W 2021 roku projekt zakwalifikował się do „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”. By nie stracić tego wsparcia budowa obiektu powinna ruszyć w ciągu trzech lat od jego przyznania, więc początku inwestycji możemy spodziewać się już w przyszłym roku. Władze fundacji i klubu liczą na to, że 70% finansowania inwestycji uda pozyskać się z budżetu rządowego.
– Nasz wniosek, podobnie jak w ubiegłym roku, został oceniony bardzo wysoko i po raz kolejny możemy cieszyć się z przyznanego dofinansowania. Wykorzystujemy wszystkie ministerialne programy i konkursy, bo Wrocławskie Centrum Sportu to nie będzie zwykły obiekt dla klubu ekstraklasy, ale ogromne przedsięwzięcie o wielkim znaczeniu dla sportu dzieci i młodzieży w skali miasta, regionu, a nawet kraju. W imieniu Fundacji Śląska Wrocław dziękujemy za wsparcie i współpracę z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Urzędem Miasta Wrocławia oraz klubem WKS Śląsk Wrocław – mówi Edyta Wieruszewska, prezes Fundacji Śląsk Wrocław.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach