Co robić w ten weekend we Wrocławiu? Nie siedź w domu, czeka mnóstwo atrakcji! [21-23.07.2023]
Święto kinomaniaków, koncerty, czas z kwiatami lub zajęcia dla całej rodziny w parkach. Sprawdź, co robić we Wrocławiu w dniach 21-23 lipca 2023 r
Festiwal mBank Nowe Horyzonty
Ponad 230 tytułów z całego świata, spotkania z osobami tworzącymi kino, koncerty, quizy i dyskusje we wrocławskich klubach - do 30 lipca Wrocław będzie światową stolicą kina. W ramach festiwalu działa także kino plenerowe na Rynku, seanse startują o godzinie 22:00. Wstęp jest darmowy, ale liczba miejsc ograniczona.
Vertigo Summer Jazz Festival
W ten weekend nie zabraknie też letnich koncertów jazzowych w przestrzeni miasta. Tradycyjnie w piątek festiwalowe rytmy zabrzmią w klubie Vertigo, w sobotę na Bulwarze Dunikowskiego, a w niedzielę na Wyspie Daliowej.
Wrocławskie Święto Kwiatów
W najbliższy weekend, oprócz kina, najważniejsze będą kwiaty. Organizatorzy zapraszają na Wystawę Kwiatową do Muzeum Architektury, spacer po Ogrodzie Botanicznym, spotkania i rozmowy w Barbarze, a także na sobotni, kwiatowy wieczór w klubie Czuła jest Noc.
Weekend nad wodą
"Polacy mają depresję totalną, dlatego, że nie ma słońca przez 7 miesięcy w roku, a lato bywa czasem nie gorące" - piosenka Kazika opisuje Polskę sprzed ponad 20 lat. Z pogodą jest obecnie dużo lepiej, może warto wykorzystać weekendowy upał i wybrać się nad otwartą wodę lub do Aquaparku?
Z okazji premiery filmu "Barbie" wrocławski basen stanie się w ten weekend oceanem różowości. Między 12:00 a 18:00 na gości czekają różowe smakołyki w Aquabarze, warkoczyki, tatuaże, warsztaty i konkursy z nagrodami, w tym wybory Barbie i Kena!
Weekend w parku ESK
W 11 parkach we Wrocławu stoją pawilony kultury - miejsca, gdzie w każdy weekend odbywają się spotkania, zajęcia plastyczne, potańcówki, koncerty realizowane przez wrocławian dla wrocławian. Na miejscu mozna wypożcyzyć sprzęt piknikowy i sportowy.
Lokalizacje parków:
🌳Park Słoneczny na Gaju
🌳Park Południowy
🌳Park Polana Karłowicka
🌳Park Leśnicki
🌳Park Staszica
🌳Park Strachociński
🌳Skwer de Veuster na Szczepinie
🌳Park Tarnogajski
🌳Park Tołpy
🌳Park Grabiszyński
🌳Eko Park Stabłowice
Ekskluzywny koncert Chopinowski
Zostało kilka miejsc na wyjątkowy koncert inaugurujący Chopin Recitals - cykl wydarzeń w których wystąpią laureaci Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Po każdym koncercie organizatorzy zapraszają na bankiet z artystą.
Najpopularniejsze teraz
-
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena. -
GALERIA ZDJĘĆ: Śląsk Wrocław wyrwał punkt Widzewowi Łódż przegrywając już dwoma bramkami - ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ -
Nowoczesna mobilność w zasięgu ręki – poznaj samochody Chery i aktualne promocje w Chery MM Cars Wrocław -
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:3. Wypowiedzi po meczu -
Dlaczego nie warto czekać. Wraca Szkoła Pływania Aquaparku Wrocław! -
Co dzieje się z biurami we Wrocławiu? Jak miasto wypada na tle Krakowa, Poznania i Warszawy? -
Zmiany w komunikacji aglomeracyjnej -
Co nagle to po diable. Śląsk w końcu doczekał się nowego centra! -
Szalony mecz we Wrocławiu! Śląsk - Widzew 3-3! -
SILVERBUS wraca. Mobilny punkt dla seniorów -
Skwer Karaimski na Sępolnie zyska nowe oblicze. Ruszają przygotowania do gruntownej odnowy -
Arystokratyczny spokój i cztery uzdrawiające źródła. Odkryj Szczawno-Zdrój -
1600-letnie cmentarzysko pod Żórawiną. Nowe odkrycia wrocławskich naukowców -
Pożegnanie z polskim latem. Czas bocianich sejmików -
MPK Wrocław uruchamia licznik wykolejeń. Balawejder: „Chcemy się tym chwalić”