Organizacje apelują: kup wodę bezdomnemu!

Marta Muraszkowska • 2023-07-20

W okresie letnim osoby w kryzysie bezdomności są narażone na odwodnienie i przegrzanie. Możemy spróbować temu zapobiec.

W okresie wysokich temperatur zalecane spożycie płynów to 1,5-2 litry dziennie. Czas upałów to trudny okres dla osób w kryzysie bezdomności. Często śpią na ulicach, w pustostanach i miejscach, gdzie nie ma dostepu do bieżącej wody. Wolontariusze Zupy na Wolności - organizacji, która w każdą niedzielę gotuje posiłek dla potrzebujących, apelują, aby podarować osobie bezdomej butelkę wody. Może to ochronić ją przed odwodnieniem i przegrzaniem.

Gdy zachodzi podejrzenie, że ktoś jest w sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu, moża zadzwonić pod numer alarmowy 112. Z osobami żyjącami na ulicy pracują streetworkerzy Towarzystwa brata Alberta, koło Wrocławskie oraz Stowarzyszenia "Misja Dworcowa" im.ks. Jana Schneidera. Do tych intytucji można zgłosić osoby, które znamy z naszego bezpośredniego otoczenia i które mogą potrzebować okazjonalnej pomocy wolontariuszy.

Najpopularniejsze