We Wrocławiu wzrośnie kara za parkowanie bez biletu

Wroclife • 2023-06-09

Od 1 lipca 2023 r. we Wrocławiu wzrośnie wysokość tzw. opłaty dodatkowej za parkowanie w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania i Strefie Płatnego Parkowania. Dla nieuczciwych kierowców i „zapominalskich” szykuje się podwyżka.

We Wrocławiu pierwsza godzina parkowania w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania kosztuje 7 zł (w strefie A) lub 5 zł (w strefie B), a w Strefie Płatnego Parkowania 3 zł. Nie wszyscy jednak „pamiętają” o wzięciu bilety i opłaceniu usługi, za co przewidziana jest tzw. opłata dodatkowa, która potocznie nazywana jest przez mieszkańców „mandatem”.

Wysokość wspomnianej opłaty obecnie wynosi 349 zł lub 174 zł jeżeli zdecydujemy się ją opłacić w ciągu 7 dni. Taki taryfikator obowiązuje jednak tylko do końca czerwca. Od 1 lipca za brak biletu zapłacimy już 360 zł, a w przypadku uiszczenia opłaty w ciągu 7 dni 180 zł. – Zmiana wynika z nowej wysokości płacy minimalnej, która obecnie wynosi 3600 zł – tłumaczy Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Więcej zapłacić trzeba będzie też w przypadku gdy bilet pobierzemy, ale czas parkowania przekroczy godzinę wskazaną na bilecie. Tu opłaty rosną odpowiednio do 108 zł i 216 zł (obecnie było to 104,70/209,40 zł).

Najpopularniejsze