Wrocław: Do końca maja parkometry staną na kolejnych 13 ulicach [LOKALIZACJE]
We Wrocławiu trwa wyznaczanie kolejnych miejsc parkingowych, które zostaną włączone do miejskiej strefy parkowania. Tym razem oznaczenia malowane są na 13 ulicach dwóch dużych osiedli. ZDiUM podaje termin możliwego wprowadzenia odpłatności za parkowanie w tych lokalizacjach.
Władze Wrocławia kontynuują rozszerzanie strefy płatnego parkowania o kolejne ulice. Na początku roku w mieście przybyło prawie 600 kolejnych miejsc, na których kierowcy muszą płacić za parkowanie.
Najprawdopodobniej jeszcze przed wakacjami możemy spodziewać się kolejnego rozrostu strefy. Pracownicy ZDiUM malują już odpowiednie oznakowanie na aż 13 ulicach Przemieścia Oławskiego i Szczepina. W lokalizacjach tych pojawią się też inne elementy utrudniające bezpłatne parkowanie (wyspy, pylony, słupki, separatory).
Parkomaty w najbliższych czasach mają pojawić się na następujących ulicach:
-
Przedmieście Oławskie:
-
Hercena
-
Kniaziewicza
-
Na Grobli
-
Komuny Paryskiej
-
Miernicza
-
Zgodna
-
pl. Zgody
-
-
Szczepin:
-
Stacyjna
-
Robotnicza
-
Sikorskiego
-
Drzewna
-
Sokolnicza
-
pl. Orląt Lwowskich
-
Prace związane z przystosowaniem tych ulic do pobierania opłat za parkowanie mają zakończyć się w maju. Kiedy na tych ulicach zostanie wprowadzone płatne parkowanie? – O terminie wdrożenia opłat za postój w podanych lokalizacjach będziemy informować z wyprzedzeniem, nie będzie to jednak wcześniej niż w czerwcu br. – czytamy w najswieższym komunikacie ZDiUM na ten temat.
Wrocławscy urzędnicy tłumaczą, że włączanie kolejnych ulic do strefy płatnego parkowania jest realizowane na wniosek i za zgodą miejscowych rad osiedli. Likwidacja bezpłatnych miejsca ma na celu wymuszenie większej rotacji, a także zapewnienie łatwiejszego dostępu do miejsc parkingowych mieszkańcom, którzy mogą wykupić abonament w strefie odpowiedniej dla swojego miejsca zamieszkania.
Koszt takiego abonamentu dla osoby zameldowanej pod adresem mieszczącym się w strefie to 10 zł miesięcznie za pierwszy samochód, 20 zł za drugi i 100 zł za trzeci. Osoby niezameldowane, za parkowanie w strefie muszą zapłacić 200 zł miesięcznie.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach -
Nowe modele Citroën - komfort, przestrzeń i atrakcyjna cena.