Wrocław: Przez tydzień tramwaje nie będą jeździć po Borowskiej [OBJAZDY]
Z uwagi na konieczność przeprowadzenia remontu torowiska przy Dworcu Autobusowym, od soboty wyłączone z ruchu zostanie torowisko na ul. Borowskiej. Na czas remontu, który ma potrwać tydzień swoje trasy zmienią linie 8, 9, 15, 31 i 32.
– Musimy wykonać szybki, bo trwający tydzień, remont fragmentu torowiska na Borowskiej przy Dworcu Autobusowym. Remont zaczyna się w sobotę i powoduje konieczność zmiany tras tramwajów, bo wyłączony będzie przejazd między Dworcem Gł. a Glinianą – przekazał nam Tomasz Sikora z Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Od 11 do 18 marca obowiązywać będą następujące objazdy:
-
Tramwaje linii 8 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piotra Skargi przez ulicę Teatralną, Świdnicką, Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego do ulicy Hubskiej z pominięciem przystanków: "Wzgórze Partyzantów", "Dworzec Autobusowy", "Joannitów" i "Gajowa".
-
Tramwaje linii 9 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Sienkiewicza przez ulicę Wyszyńskiego, most Pokoju, plac Społeczny, plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego, Hubską i Glinianą do ulicy Dyrekcyjnej z pominięciem przystanków: "pl. Bema", "Hala Targowa", "pl. Nowy Targ", "Galeria Dominikańska", "Wzgórze Partyzantów", "Dworzec Główny" i "Dworzec Autobusowy".
-
Tramwaje linii 15 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Małachowskiego, Pułaskiego, Hubską i Glinianą do ulicy Dyrekcyjnej z pominięciem przystanków: "Dworzec Główny (Stawowa)" i "Dworzec Autobusowy".
-
Tramwaje linii 31 i 32 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Małachowskiego, Pułaskiego do ulicy Hubskiej z pominięciem przystanków: "Dworzec Główny (Stawowa)", "Dworzec Autobusowy", "Joannitów" i "Gajowa".
Odcinek na trasie Dworzec Główny – Gliniana/Gajowa w czasie remontu obsługiwany będzie przez autobusową linię 708, która w dni powszednie, w szczycie ma kursować co 6 minut, a rano i wieczorem co 7,5 minuty, zaś w weekendy i po 23:30 co 10 minut.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach