Wilkszyńska, Marco Polo i nowa droga na Oporowie. Wrocław dostał pieniądze na budowę ulic
Władze Wrocławia otrzymały 27,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Magistrat ma wykorzystać te pieniądze na remonty i budowę trzech dróg, na trzech różnych osiedlach.
Dofinansowanie przekazane przez rząd może być wykorzystane na pokrycie maksymalnie połowy kosztów związanych z przeprowadzeniem inwestycji. Pozostałą część kwoty Gmina Wrocław musi wyłożyć z własnych środków. Władze Wrocławia w ramach tego programu zawnioskowały o rządu o pomoc w remoncie i budowie trzech ulic o łącznej długości 2,5 km.
Pierwsze z zadań obejmuje przedłużenie ulicy Wilkszyńskiej do granic administracyjnych miasta. W planach jest dobudowanie 1,9 km odcinka drogi o szerokości pasa ruchu 3,25 m. To najbardziej kosztowna z zaproponowanych prac. Urzędnicy szacują, że koszt tego odcinka może wynieść nawet 47 mln zł, z czego rząd pokryje 23,5 mln zł. – Na Wilkszyńskiej mają powstać poza dwupasmową jezdnią, także perony autobusowe z infrastrukturą przystankową – zapowiada Tomasz Sikora z UM Wrocław.
3 mln zł z kolei ma pochłonąć budowa 336 m ulicy Marco Polo. Brakujący fragment ma połączyć ulicę Swojczycką ze skrzyżowaniem z ul. Kolumba.
Ostatnie z zdań obejmuje budowę łącznika między ul. Stefki na Oporowie i Buraczaną na Klecinie. Chodzi tu o 230 metrów jednonjezdniowej drogi z dwoma pasami ruchu (po jednym w każdą stronę).
Choć remonty będą odbywać się na różnych osiedlach, zadanie traktowane jest jako całość. Pieniądze otrzymane od rządu miasto musi wydać do 2025 roku. – Ostateczny harmonogram realizacji jest uzależniony od terminu podpisania umowy o dofinansowaniu, gdy tylko stanie się jasne kiedy pieniądze trafią na konto gminy lub też miasto otrzyma od organizatora konkursu potwierdzenie, że można rozpoczynać procedury przetargowe na podstawie promesy gwarantującej przekazanie środków – dodaje Tomasz Sikora.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach