Wrocław: 7 młodych naukowców stypendystami Uniwersytetu Przyszłości
Siedmioro młodych naukowców z Wrocławia zostało stypendystami Uniwersytetu Przyszłości – pionierskiego programu stypendialnego dla najzdolniejszych uczonych z dziedziny medycyny.
Uniwersytet Przyszłości to nowy program stypendialny Uniwersytetu Medycznego, który ma wspierać odkrycia młodych naukowców.
– Laureaci Uniwersytetu Przyszłości to elitarna grupa młodych naukowców z Uniwersytetu Medycznego z już dużym dorobkiem naukowym i pomysłem na siebie. Są uosobieniem hasła umysł otwarty - kreatywna osobowość – wyjaśnia prof. Agnieszka Hałoń, pomysłodawczyni projektu i przewodniczącą kapituły.
Celem projektu jest stworzenie warunków umożliwiających prowadzenie innowacyjnych badań naukowych i dzielenia się doświadczeniami.
– Ideą tego programu było pozwolenie naukowcom cieszyć się z nauki bez konieczności zmagania się z systemem. Laureaci tegorocznej edycji przedstawiają przekrój naukowy UMW od nauk podstawowych poczynając na tych najbardziej skomplikowanych i wyrafinowanych klinicznie kończąc — mówi prof. Hałoń.
W ramach projektu, każdy z 7 stypendystów może skorzystać z comiesięcznego stypendium badawcze, grantu na realizację celów badawczych oraz udziału w programie szkoleniowo-mentoringowym
Wśród laureatów tegorocznej edycji znaleźli się:
-
dr Maciej Kaczorowski
-
lek. Piotr Krajewski
-
dr Paweł Krzyżek
-
mgr inż. Michał Michałowski
-
dr Agnieszka Olejnik
-
dr Justyna Sokolska
-
dr Tomasz Urbaniak
foto główne: fot. Tomasz Walów/mat. UMED
Najpopularniejsze teraz
-
Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Są jeszcze wolne miejsca na studiach -
Około 400 osób na wieczornym Nightskatingu. Rolkarze przejechali ulicami Wrocławia -
Kino plenerowe wraca na Partynice. W weekend dwa bezpłatne seanse pod chmurką -
We Wrocławiu powstaje Uniwersyteckie Centrum Neurologii i Neurochirurgii. „Ekstraklasa w leczeniu udarów” -
Nowe koszulki Śląska Wrocław! Cała Polska już wie, że są najładniejsze w Ekstraklasie. -
Linia 122 pojedzie dalej. Od 1 sierpnia autobusy dojadą ulicą Gagarina -
Nowe zaplecze dla sportowców na Zakrzowie. Miasto ogłosiło przetarg -
Wrocławianie wywożą śmieci na potęgę. Jakie odpady najczęściej trafiają do PSZOK? -
Dziś Światowy Dzień Radia. Jakich stacji można słuchać we Wrocławiu? [LISTA CZĘSTOTLIWOŚCI] -
„Maj z Muzyką Dawną” we Wrocławiu, Żórawinie i Strzelinie. Będzie można się zabawić jak setki lat temu -
Jak zarejestrować samochód zabytkowy? -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Pięć nowych kierunków na Politechnice Wrocławskiej. Sztuczna inteligencja przebojem wchodzi na uczelnię -
Kąpieliska i baseny we Wrocławiu. Ile w 2025 r. kosztują bilety? -
Niedziela handlowa przed Wielkanocą. Jak w tą niedzielę otwarte są centra handlowe we Wrocławiu? [27.04.2025]