Linia 133 zmienia trasę. Decyzja związana jest z niedzielą handlową
Najbliższa niedziela będzie niedzielą handlową. W związku z wyjątkiem od tzw. zakazu handlu w niedzielę, 31 sierpnia popularna na południu Wrocławia linia autobusowa zmieni trasę, by dowieźć pasażerów do dwóch centrów handlowych.
Niedziela handlowa to przewidziany w polskich przepisach wyjątek pozwalający na otwarcie sklepów także w wybrane niedziele roku. Przepisy przewidują w ciągu roku 9 takich dni. Występują one przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem oraz w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. Taki właśnie dzień wypada 31 sierpnia 2025 r. czyli w najbliższą niedzielę.
Z uwagi na dodatkowy dzień pracy sklepów MPK Wrocław ogłosiło, że linia autobusowa nr 133, która w niedziele kursuje tylko do ogródków działkowych w Bielanach Wrocławskich, w najbliższą niedzielę wyjątkowo zrealizuje także kursy do pętli przy Auchanie oraz centrum handlowego Aleja Bielany (Carrefour/IKEA).
Podobne rozwiązanie obowiązywało już w wybrane poprzednie niedziele handlowe. Wrocławski magistrat tłumaczył wówczas, że jest to zgodne z oczekiwaniami mieszkańców i zarządców obiektów handlowych.
Najpopularniejsze teraz
-
Pociągi znów kursują między Wielkopolską a Dolnym Śląskiem. Zakończono modernizację linii za 180 mln zł -
Centrum Technologiczne ESA jednak w Warszawie -
Pisarz wyklęty przez PRL patronem tramwaju. Tramwaj Marka Hłaski wyruszył w miasto -
Wrocław: Od 1 stycznia podwyżka opłat dodatkowych za parkowanie w SPP -
Na Maślicach powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa -
Wrocław: Złodziej na hulajnodze zrywa kobietom łańcuszki. Grasuje na Krzykach i Fabrycznej [ZDJĘCIA] -
Kolejny tysiąc mieszkań komunalnych na sprzedaż. Można je kupić za 60% ceny rynkowej -
Nowe lodowisko we Wrocławiu otwarte! Zobacz zdjęcia z pierwszych dni [GALERIA] -
Kolejny rekord odwiedzin Aquaparku Wrocław! 2,5-milionowy gość przyjechał z Kołobrzegu -
Ed Sheeran dotrzymał słowa. Zaśpiewał swoją piosenkę po polsku [WIDEO] -
Pożar ciężarówki na Autostradzie A4. Policjanci gasili go samochodowymi gaśnicami [WIDEO] -
Po Wrocławiu będzie jeździł świąteczny tramwaj z choinką na „przyczepce”. Pasażerów zawiezie na imprezę mikołajkową -
Na co zwrócić uwagę przy wyborze maszynki do włosów? -
Wrocław: Kierowca pędził przez Wrocław 121 km/h. Na pokładzie miał rodzącą kobietę [WIDEO] -
Flaga na 1 i 3 maja. Czy trzeba wywieszać flagę na 1 maja? Czy jest mandat za brak flagi na domu?