W piątek rusza Światłogród! Wrocław będzie miał swój park ze świątecznymi iluminacjami
W piątek, 9 grudnia po raz pierwszy w tym sezonie będzie można zobaczyć Światłogród czyli park iluminacji we wrocławskim Ogrodzie Botanicznymi. Rośliny przyozdobione magicznymi światełkami będzie można oglądać do połowy lutego.
W tym roku pokaz iluminacji wraca do Ogrodu Botanicznego UWr w nieco zmienionej formie. Poza nowymi elementami, organizatorzy postawili na energooszczędność.
– Nowością jest rezygnacja z laserów i koncentracja na technologii LED, co sprawia, że widowiska zużywają niewielkie ilości prądu – tłumaczy dr Katarzyna Uczkiewicz z UWr, która dodaje że dzięki temu ceny biletów na pokazy będą tańsze niż w ubiegłym roku. – Odpowiedzialność społeczna w dobie kryzysu energetycznego jest jednym z priorytetów jednostek Uniwersytetu Wrocławskiego. W ogrodzie botanicznym oznacza to nie tylko wybieranie energooszczędnych technologii, ale także pomoc tym, którzy są najbardziej zagrożeni ubóstwem energetycznym – czyli osobom starszym, samotnym rodzicom i uchodźcom – dodaje rzeczniczka uczeni.
W trosce o te osoby zorganizowana zostanie akcja Światłogórd Pomaga. Połowa dochodu z biletów kupionych 17 grudnia ma zostać przekazana na rzecz emerytowanych pracowników UWr. Dodatkowo tego dnia na terenie Ogrodu przeprowadzana będzie zbiórka pieniędzy na wsparcie uchodźców z ukraińskiego Charkowa: samotnej mamy z trójką dzieci.
Pokazom świateł tradycyjnie towarzyszyć będzie muzyka na żywo (w piątki) oraz pokazy animatorów (w soboty i niedziele). Jedną z atrakcji jest też labirynt św. Mikołaja oraz ŚwiatłoGra - rodzinna gra terenowa.
ZOBACZ, JAK W POPRZEDNICH LATACH WYGLĄDAŁ ŚWIATŁOGRÓD W OGRODZIE BOTANICZNYM:
fot. Marta MuraszkowskaIluminację w tym roku będzie można oglądać w dniach:
-
9-11 grudnia 2022,
-
16-18 grudnia 2022,
-
26-30 grudnia 2022,
-
02-08 stycznia 2023,
-
20-22 stycznia 2023,
-
27-29 stycznia 2023,
-
03-05 lutego 2023,
-
10-12 lutego 2023,
-
oraz w Walentynki – 14 lutego 2023.
Kasy w tych dniach są czynne w godz. 16:30 – 20:30. Ogród można zwiedzać maksymalnie do godz. 21:00. Ceny biletów na pokaz iluminacji w tym roku to 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy).
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
