Kolejna miejska spółka będzie sponsorować Śląsk Wrocław. Koszt to 880 tys. zł
Koszykarze Śląska Wrocław mają kolejnego sponsora. Na koszulkach i innych materiałach promocyjnych zespołu od tego sezonu widnieć będzie reklama wrocławskiego zoo. Miejska spółka za taką formę promocji zapłaci w tym roku 880 tys. zł.
Przypomnijmy, że o sponsorowaniu koszykarskiego zespołu przez miejskie spółki zrobiło się głośno, gdy głównym sponsorem drużyny było Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Lokatorów TBS zbulwersował wówczas fakt, że spółka przeznacza pieniądze na sponsoring drużyny, podczas gdy równocześnie podwyższa czynsze tłumacząc to rosnącymi kosztami eksploatacji budynków i drożejącymi ratami kredytów.
Po protestach mieszkańców i aferze medialnej TBS nie będzie już dłużej sponsorem koszykarskiego Śląska. Do drużyny jednak wciąż będą płynąć pieniądze od zarządzanych przez miasto spółek. Do grona sponsorów dołączyło właśnie wrocławskie zoo, które tylko w tym sezonie zamierza przekazać klubowi 880 tys. zł. W zamian logo ogrodu pojawi się na koszulkach, bandach reklamowych, parkiecie i reklamach świetlnych. Władze zoo tłumaczą, że takim działaniem chcą pozyskać nowych gości, w tym mieszkańców innych koszykarskich miast, którzy mieliby w przyszłości stać się klientami ogrodu.
– Gromadzimy podobne grupy odbiorców, między innymi rodziny, które są jedną z najczęściej odwiedzających nasz ogród grup docelowych. Emocje, których dostarcza sportowa rywalizacja generują olbrzymie zasięgi i trafiają do wielu odbiorców. Z roku na rok obserwuje się coraz większe zainteresowanie sportem w społeczeństwie, co przekłada się również na uwagę mediów zainteresowanych transmisją wydarzeń sportowych – przekonuje Agnieszka Korzeniowska, dyrektor ds. marketingu Zoo Wrocław.
Wrocławskie zoo do tej pory całkiem nieźle radziło sobie z frekwencją, o czym świadczyć mogą gigantyczne kolejki ustawiające się w weekendy do kas ogrodu. Według szacunków spółki rocznie wrocławski ogród zoologiczny odwiedza prawie 1,6 mln osób, co sprawia że obiekt pod względem frekwencji znajduje się w piątce najczęściej odwiedzanych tego typu atrakcji w całej Europie.
Radości ze współpracy z kolejną wrocławską miejską spółką nie kryją władze klubu, który w ubiegłym sezonie wywalczył Mistrzostwo Polski.
– Tak jak dla nas ostatni sezon był wyjątkowy i mistrzowski, tak dla wrocławskiego zoo był rekordowy pod niemal każdym względem. Wierzę, że kolejny rok wspólnych działań umocni nasze pozycje na mapie najważniejszych atrakcji Wrocławia – skomentował sprawę Michał Lizak, prezes Śląska Wrocław.
Najpopularniejsze teraz
-
Zanieczyszczona woda w Odrze – wszystko co musisz wiedzieć! -
Wielka inwestycja w Miękini. Tajwańczycy zamiast Intela -
Nowa szkoła we Wrocławiu gotowa na przejęcie uczniów. Pierwszy dzwonek 2 września [ZDJĘCIA] -
Nowe oszustwo we Wrocławiu: „na zostanie aktorem filmowym”. Nie wysyłajcie im nagich zdjęć! -
Skażenie Odry. Czy na wrocławskich kąpieliskach można się bezpiecznie kąpać? -
Nowy system kaucyjny coraz bliżej! Czy we Wrocławiu gdzieś oddamy już butelki w butelkomatach? -
Przy ul. Zwycięskiej i Ołtaszyńskiej tereny nie dla deweloperów. Powstanie park. -
Ile kosztuje zgrzewka wody? Jak wybrać najlepszą? -
Wrocław zaprasza nad wodę. Miejskie kąpieliska gotowe na sezon 2026 -
Umowa podpisana! Tak będzie wyglądać najdroższa szkoła w historii Wrocławia [WIZUALIZACJE] ocławia [WIZUALIZACJE]
-
Niebawem rusza remont torowiska na ul. Trzebnickiej -
UOKiK grozi Biedronce wysokimi karami. Chodzi o promocje i „pomarańczowe ceny” -
Pierwsze elektryczne Mercedesy eCitaro dotarły do Wrocławia. MPK zamówiło kolejne 20 autobusów -
Święto Wrocławia 2026. Hanna Suchocka Honorową Obywatelką Wrocławia -
Ponad 650 mieszkań na wynajem. SIM Wrocław szykuje inwestycję na Wojszycach
