500 osób na rolkach przejedzie ulicami Wrocławia. Będą utrudnienia dla kierowców [24.09.2022]
W sobotni wieczór we Wrocławiu odbędzie się Nightskating, czyli nocna jazda na rolkach ulicami miasta. Magistrat ostrzega kierowców, że po 20:00 w centrum oraz na zachodnie będą występować utrudnienia w ruchu.
Rolkarskie wydarzenie wraca do Wrocławia po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Organizatorzy liczą jednak na frekwencyjny sukces – spodziewają się nawet 500 uczestników.
– W wydarzeniu może wziąć udział każdy, nawet początkujący rolkarz. Wyznaczona trasa nie jest wymagająca: została wytyczona asfaltowymi ulicami, bez żadnych przeszkód. Liczy nieco ponad 15 kilometrów, co przeciętny rolkarz pokona w około godzinę – do półtorej. Nie będzie wzniesień i krawężników, a jedyna wymagana umiejętność to hamowanie. Dodatkowo, przed startem odbędą się warsztaty, podczas których można szybko nadrobić wszystkie potrzebne umiejętności – mówi Marcin Janiszewski, rzecznik prasowy Tarczyński Areny Wrocław.
Celem Nighskitingu poza zabawą i okazją do poruszania się jet wsparcie akcji „Wyrolujemy Razem Raka”, która ma zwrócić uwagę na problem chorób nowotworowych u dzieci. Organizatorzy zwracają uwagę, że rocznie w Polsce choroby nowotworowe są diagnozowane u 1,2 tys. dzieci.
Osoby, które chciałby wziąć udział w przejeździe powinny pojawić się po godz. 18:00 na wrocławskim stadionie. Poza rolkami należy ze sobą wziąć kask. Przed przejazdem odbędą się warsztaty i szkolenia.
– W związku ze zgłoszonym zgromadzeniem publicznym - „Nighskiting. Wyrolujmy Razem Raka” - 24 września w godzinach od 20.00 do 22.00 na trasie przejazdu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu – zaznacza Grzegorz Rajter z Urzędu Miejskiego Wrocławia.
-
Trasa przejazdu: rozpoczęcie na esplanadzie Tarczyński Areny przy al. Śląskiej 1, następnie przejazd ulicami: Pilczycką, Hutniczą, Lotniczą, Metalowców, Bystrzycką, Legnicką za Galerią Magnolia Park, Legnicką, Jaworską, Strzegomską, przez pl. Strzegomski, potem Legnicką do pl. Jana Pawła II, z kolei Ruską, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą, Podwalem do pl. Orląt Lwowskich, następnie w Braniborską do pl. Strzegomskiego i powrót Legnicką, Milenijną oraz Pilczycką do stadionu
Najpopularniejsze teraz
-
Do 20 tys. zł na wydanie płyty lub singla. Wrocław uruchamia program dla lokalnych muzyków -
Rowery Kross dla nastolatka: co warto sprawdzić? -
Wrocław: 16 kamer znów poluje na piratów drogowych. System RedLight wrócił! -
Zabytkowym pociągiem z Wrocławia w Góry Sowie -
Oto najlepsze licea we Wrocławiu. Jedna szkoła w krajowej dziesiątce [RANKING 2026] -
Amazon otwiera centrum logistyczne w Dobromierzu koło Świdnicy. 1000 nowych miejsc pracy i stawki od 31,50 zł brutto za godzinę -
24 nowe instytucje w programie Nasz Wrocław. Do 2 wejdziemy za darmo! -
Europejski turniej baseballu we Wrocławiu. Droga na Olimpiadę Los Angeles 2028 -
Wrocław: Kompletnie pijani nastolatkowie zdewastowali przystanek przy Zwycięskiej [ZDJĘCIA] -
We Wrocławiu powstało Centrum Druku 3D. Sprawdziliśmy, co tam się drukuje [ZDJĘCIA, WIDEO] -
Jagodno i Wojszyce wreszcie doczekają się parku! Wrocław przejął teren pod Zielony Klin Południa -
Wrocław: Od lipca o 19,5% wzrosną ceny za wodę i ścieki [NOWE STAWKI] -
Wrocław: Koniec darmowego MPK dla Ukraińców -
Dwa nowe sklepy we Wroclavii. 400 m² dla miłośników mody [ZDJĘCIA] -
Park Szczytnicki przechodzi metamorfozę. Wrocław odnawia jedno z najcenniejszych miejsc w mieście