Rower miejski we Wrocławiu darmowy przez godzinę

Wroclife • 2022-09-21

Z okazji Dnia bez Samochodu, 22 września Wrocławski Rower Miejski będzie darmowy przez pierwszą godzinę użytkowania, a nie jak ma to miejsce w pozostałe dni w roku przez 20 minut.

Firma Nextbike - operator Wrocławskiego Roweru Miejskiego - po raz kolejny włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności i Dnia bez Samochodu. Miejska wypożyczalnia na jeden dzień wydłuża czas przez jaki użytkownicy mogą korzystać z jednośladów za darmo.

– Nasz udział w Dniu Bez Samochodu i udostępnienie rowerów miejskich z wydłużonym darmowym czasem to już Nextbike’owa tradycja. Każdy krok do rozwoju bardziej zielonych miast jest dla nas ważny, a fakt, że dostęp do naszych rowerów ma już blisko 10 milionów osób pozwala nam wierzyć, że idziemy w dobrym kierunku – komentuje Cezary Dudek z Nextbike Polska.

By skorzystać z bezpłatnej godziny jazdy na rowerze nie trzeba robić nic nadzwyczajnego, wystarczy przy pomocy aplikacji z aktywnym kontem wypożyczyć rower.

Przypomnijmy, że w ramach systemu Wrocławski Rower Miejski przez cały rok wypożyczenie jednośladu na maksymalnie 20 minut jest bezpłatne. Za wypożyczenie trwające od 20-60 minut w tym sezonie musimy zapłacić 2 zł, jednak już od przyszłego roku cennik ma ulec zmianie.

Dłuższy okres bezpłatnego wypożyczania rowerów miejskich to niejedyna atrakcja przygotowana we Wrocławiu z okazji Dnia bez Samochodu. W czwartek, 22 września bezpłatnie można korzystać także z tramwajów i autobusów komunikacji miejskiej.

Najpopularniejsze