Wrocław: Policja zatrzymała parę podejrzaną o dźgnięcie nożem pracownika MPK [AKTUALIZACJA]

Wroclife • 2022-07-26

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu potwierdziła, że w związku z porannym incydentem do którego doszło na ul. Grabiszyńskiej zatrzymane zostały dwie osoby. Chodzi o zdarzenie, w wyniku którego dźgnięty nożem został pracownik MPK zajmujący się remontem torowiska.

Do zdarzenia doszło około godz. 7:55 na skrzyżowaniu ulic Grabiszyńskiej i Zaporoskiej. Według relacji prezesa MPK napastnikiem miał być mężczyzna w czarno-czerwonej kurtce, który chwilę wcześniej wysiadł z tramwaju, którym podróżował w towarzystwie młodej kobiety ubranej w czarną bluzę z białymi paskami oraz trampki.

– Poszkodowany został zaopatrzony przez lekarzy. Spotkałem się z Nim po godzinie 15:00 i zapewniłem o naszym wsparciu. Przeraża mnie nasilenie nienawiści wokół nas. Zaczyna się od anonimowego hejtu w sieci i agresji w życiu publicznym – napisał na Facebooku prezes MPK Krzysztof Balawejder.

fot. MPK Wrocław

Na stronach wrocławskiego przewoźnika pojawił się m.in. materiał z monitoringu, na którym widać wspomnianą wyżej parę, podczas podróży tramwajem.

AKTUALIZACJA, GODZ. 21:15:

We wtorkowy wieczór wrocławscy policjanci poinformowali, że w sprawie zatrzymane zostały dwie osoby, które mogą mieć związek z porannym zdarzeniem.

- Wrocławscy policjanci tuż po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, które miało miejsce dziś rano na ulicy Grabiszyńskiej, natychmiast podjęli szereg czynności mających na celu ustalenie i namierzenie sprawców. Zostały zatrzymane dwie osoby - kobieta oraz mężczyzna, mogący mieć związek z tą sprawą. W chwili obecnej prowadzone są z ich udziałem czynności procesowe i wszystko wskazuje na to, że zakończą się przedstawieniem zarzutów. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd - przekazał nam chwilę po godzinie 21:00 zespół prasowy wrocławskiej komendy.

Najpopularniejsze teraz

Najpopularniejsze

Nowe zasady parkowania przy Magnolii. Jak zmienił się parking? [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Od 1 czerwca weszły w życie nowe zasady dotyczące korzystania z parkingu przy centrum handlowym Magnolia. To odpowiedź na powracające skargi klientów, którzy przyjeżdżając na zakupy, często musieli długo krążyć po parkingu w poszukiwaniu wolnego miejsca
przeczytaj więcej

Śląsk Wrocław planuje wzmocnić kadrę przynajmniej trzema zawodnikami. Znamy pierwsze nazwisko, które jest wiązane z klubem. To środkowy pomocnik

Pomimo tego, że trener Śląska Wrocław zapewniał na konferencji, że teraz przez drużyną przede wszystkim odpoczynek, trudno przypuszczać, że sztab szkoleniowy spoczął na laurach. Ante Šimundža zapowiada, że do kadry powinno dołączyć przynajmniej trzech piłkarzy, a możliwe, że będzie ich o jednego lub dwóch więcej.
przeczytaj więcej

Woda jako źródło życia: MPWiK i Strażacy razem na rzecz mieszkańców!

Wrocławskie MPWiK łączy siły ze Strażakami. Komenda Miejska PSP we Wrocławiu została właśnie ambasadorem kampanii #PijKranówkę. Działanie to wpisuje się też w miejski program „Bezpieczny Wrocław”, którego celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.
przeczytaj więcej

Citroën C5 Aircross – komfortowy SUV już od 999 zł netto miesięcznie z ochroną Citroën We Care do 8 lat – sprawdź aktualne promocje w salonie Citroen MM Cars, Wrocław al. Karkonoska 50

Nowoczesny SUV powinien dziś oferować coś więcej niż tylko atrakcyjny wygląd. Liczy się komfort podróżowania, przestrzeń, technologie oraz poczucie bezpieczeństwa na co dzień. Właśnie taki jest nowy Citroën C5 Aircross – model stworzony z myślą o kierowcach, którzy oczekują wygody i nowoczesnych rozwiązań bez kompromisów.
przeczytaj więcej