Ogólnopolski ruch Bezpartyjni Samorządowcy oficjalnie poparł kandydaturę Katarzyny Obary-Kowalskiej na prezydenta Wrocławia. – To najlepsza kandydatka – podkreślają przedstawiciele Bezpartyjnych.

Od dłuższego czasu Katarzyna Obara-Kowalska jest kandydatką Bezpartyjnego Wrocławia na prezydenta naszego miasta. Aż do dzisiaj nie było jednak pewne, kogo oficjalnie poprze w wyborach prezydenta Wrocławia ogólnopolski ruch Bezpartyjnych. Teraz wszystko jest już jasne.

– Chcę jednoznacznie oświadczyć, że osiągnęliśmy porozumienie we Wrocławiu. Katarzyna Obara-Kowalska została kandydatką ogólnopolskiego projektu Bezpartyjni Samorządowcy w wyborach na prezydenta stolicy Dolnego Śląska. Jednocześnie podkreślam, że komitet Bezpartyjny Wrocław jest naszym jedynym przedstawicielem w wyborach do Rady Miejskiej Wrocławia – pisze Łukasz Mejza, rzecznik prasowy Bezpartyjnych Samorządowców.

Katarzyna Obara-Kowalska tłumaczy, że to bardzo ważny etap w kampanii.

– Cieszę się, że ogólnopolskie środowisko Bezpartyjnych podjęło tę wiążącą decyzję, która jest dowodem odpowiedzialnego myślenia o samorządzie, gdzie jedynie skonsolidowani i silni jednością mają realną szansę na zwycięstwo. W wyborach do rady miejskiej liczyć się będzie jedna drużyna: współpracująca, mocna i zdeterminowana, z liderem, który wypełnia definicję bezpartyjności, którą rozumiem także jako niezależność od lidera partyjnego – komentuje Obara-Kowalska.

To oświadczenie przecina spekulacje i definitywnie oznacza, że Bezpartyjni nie poprą w wyborach prezydenta Wrocławia kandydatury Jerzego Michalaka.

– Katarzyna Obara-Kowalska jest najlepszą kandydatką. Wspólnie będziemy pracować dla dobra bezpartyjnego projektu w mieście, sejmiku i na terenie całego kraju – dodaje Patryk Hałaczkiewicz, wiceprezes stowarzyszenia Bezpartyjny Wrocław.

Poniżej treść oświadczenia stowarzyszenia Bezpartyjny Wrocław w tej sprawie:

Bezpartyjny Wrocław od początku swojego istnienia był częścią ogólnopolskiego ruchu Bezpartyjni. Była to nasza jasna deklaracja udziału w ruchu, który przeciwstawia się partyjnym rozgrywkom, które szczególnie dotykają dziś samorządy. Bezpartyjny Wrocław powstał w oparciu o zaangażowanie Radnych Osiedlowych, działaczy społecznych i samorządowców. To w tym gronie wypracowaliśmy program dla Wrocławia, który oparł się o gruntowną zmianę sposobu zarządzania miastem, którą uważamy za warunek konieczny do realnej naprawy komunikacji miejskiej, walki o czyste powietrze czy osiedla przyjazne mieszkańcom. Zgodnie z obietnicą, do końca sierpnia ogłosiliśmy, że naszą kandydatką na urząd prezydenta Wrocławia będzie Katarzyna Obara-Kowalska, która przewodziła radzie programowej stowarzyszenia Bezpartyjny Wrocław. W tym czasie dołączyło tez do nas wiele osób, które podzielały naszą wizję miasta transparentnego, uczciwego i pracującego na rzecz mieszkańców.

Informowaliśmy również o prowadzonych rozmowach, odrzucając jednak polityczne targi. Wartością nadrzędną jest dla nas dobry program dla Wrocławia i ludzie, którzy mogą go zrealizować. Byliśmy i jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy to podzielają. Część osób, z którymi prowadziliśmy rozmowy koncentrowała się jednak na swoim partykularnym interesie i próbie prowadzenia politycznych targów. Takie myślenie i zachowania trzeba zdecydowanie odrzucić i tak rozumiemy ostateczną decyzję Bezpartyjnych Samorządowców o jednoznacznym poparciu dla Bezpartyjnego Wrocławia i Katarzyny Obary-Kowalskiej. Dziś uczestniczymy jeszcze mocniej we wspaniałym projekcie, który grupuje dziesiątki niezależnych inicjatyw. To wiadomość ważna dla wrocławian, ale też ważna dla Polski. Każdy kto miał szansę w tym uczestniczyć i tę szansę odrzucił wystawia sobie sam jednoznaczne świadectwo. Dziś koncentrujemy się na walce o transparentny Wrocław i wsparciu Bezpartyjnych Samorządowców w walce o niezależne samorządy we wszystkich polskich województwach.