– Mamy dość zadłużania, niekończących się sporów sądowych, braku żłobków i przedszkoli, niemocy w walce ze smogiem, nieudolności w budowaniu komunikacji publicznej, eventów, igrzysk, osiedli bez infrastruktury – mówiła w niedzielę Mirosława Stachowiak-Różecka, kandydatka PiS na prezydenta Wrocławia.

W trakcie weekendowej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie, na scenie pojawiła się m.in. Mirosława Stachowiak-Różecka, kandydatka tej partii na prezydenta stolicy Dolnego Śląska.

– Najpiękniejszym miastem w Polsce jest Wrocław – zaczęła swoje wystąpienie Mirosława Stachowiak-Różecka.

– Jego największą siłą są mieszkańcy, to oni sprawiają, że Wrocław ma moc. To oni tworzą klimat i atmosferę, która jest rozpoznawalna w całej Polsce. Przyjechali do Wrocławia z różnych stron Polski po II wojnie światowej. Przyjechali z Wileńszczyzny, przyjechali ze Lwowa, z Wielkopolski, z Wołynia, a także z Warszawy. I to spotkanie sprawiło, że zaangażowali się z całą mocą w walkę o niepodległość naszego kraju. To przecież Wrocław był jednym z tych miast, w których opór antykomunistyczny był największy – mówiła.

Jak podkreślała Stachowiak-Różecka, wrocławianie są dumni ze swojego miasta.

– Ale mamy dość zadłużania, niekończących się sporów sądowych, braku żłobków i przedszkoli, niemocy w walce ze smogiem, nieudolności w budowaniu komunikacji publicznej, eventów, igrzysk, osiedli bez infrastruktury budowanych w polu i wreszcie, decyzji podejmowanych arbitralnie przez kilka osób w cieniu jednego, ratuszowego gabinetu – wyliczała kandydatka PiS.

„Wrocław na miarę naszych potrzeb”

Jak zaznaczała Mirosława Stachowiak-Różecka, pora na Wrocław, który będzie na miarę naszych potrzeb, oczekiwań, aspiracji i marzeń.

– Dlatego wspólnie z wami, wrocławianie, uczynię Wrocław miejscem lepszym do życia. Miejscem, gdzie osiedla będą wyposażone w najważniejszą infrastrukturę: drogi, żłobki, przedszkola, szkoły, parkingi, będą dobrze skomunikowane i zielone. Uczynię Wrocław miejscem, które łączy, które troszczy się o swoich mieszkańców, nie zostawia nikogo samotnego, w biedzie, starości i chorobie. Miastem gospodarnym, które liczy się z dyscypliną finansową i jej po prostu pilnuje. Miastem odpowiedzialnym, które nie przerzuca długów na kolejne pokolenia. Miastem prawdziwie egalitarnej edukacji, miastem uczestnictwa powszechnego, a nie elitarnego w kulturze. I wreszcie miastem nowoczesnych rozwiązań, zwłaszcza w walce ze smogiem, budowaniu szybkiej kolei miejskiej i sprawnej, przyjaznej komunikacji publicznej. Drodzy wrocławianie, uczynię Wrocław waszym miastem – zapowiedziała Stachowiak-Różecka.