FlixBus ogłosił nową siatkę połączeń. Z Wrocławia dojedziemy bezpośrednio do prawie 80 miast, m.in. do Gorzowa Wielkopolskiego, Szklarskiej Poręby, Berlina i Amsterdamu.

Nowa siatka połączeń operatora obejmie co najmniej 130 destynacji, a tylko z Wrocławia będzie można dojechać bezpośrednio do blisko 80 miast w Polsce i Europie.

– Wrocław, obok Warszawy i Krakowa, stanie się jednym z trzech centrów przesiadkowych FlixBusa w Polsce, szczególnie istotnym z punktu widzenia przesiadek międzynarodowych – ze stolicy Dolnego Śląska dojedziemy bezpośrednio aż do około 30 destynacji zagranicznych – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska. – Łącznie nasza nowa siatka połączeń obejmie co najmniej 130 destynacji w ramach ponad 40 krajowych i międzynarodowych tras. Znajdą się w niej nie tylko największe aglomeracje, lecz także małe miejscowości, dotychczas słabo skomunikowane, jak np. Iłowa, Jastrzębie Zdrój czy Wałbrzych – dodaje.

14 miast z Dolnego Śląska w siatce połączeń

Nowa siatka FlixBusa umożliwi bezpośrednią podróż z Wrocławia do prawie 80 miast w Polsce i Europie, w ramach około 20 tras, m.in. do Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Szklarskiej Poręby, Berlina, Amsterdamu czy Wiednia.

Do tej pory FlixBus Polska otrzymał blisko 40 zezwoleń. Na ich podstawie, trasy nowej siatki połączeń są sukcesywnie uruchamiane i włączane na bieżąco do sprzedaży. Poza Wrocławiem, znajdzie się w niej także 14 miast z województwa dolnośląskiego, w tym m.in. Jelenia Góra, Legnica, Lubin, Wałbrzych, Zgorzelec, Kudowa-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Karpacz, Szklarska Poręba.

Materiały prasowe FlixBus

W marcu przystanek na lotnisku we Wrocławiu

Do połowy lipca ruszą kolejne nowe linie, już dostępne w sprzedaży, na trasach: Kraków-Szczecin (przez Wrocław, o czasie przejazdu na odcinku Wrocław-Szczecin zbliżonym do połączenia kolejowego), Warszawa-Szczecin, Warszawa-Kielce oraz Warszawa-Poznań.

Siatka połączeń tworzona przez FlixBusa opiera się na idei węzłów multimodalnych. Centra przesiadkowe FlixBusa znajdą się we Wrocławiu, Krakowie i Warszawie. Idea ta uwzględnia też włączanie do siatki przystanków na lotniskach. W polskiej siatce połączeń znajdą się nowe przystanki na lotniskach w Modlinie (Warszawa), Wiedniu (Flughafen Wien) i Pyrzowicach (k. Katowic), a także w Balicach (k. Krakowa). W marcu tego roku FlixBus włączył już do swojej siatki przystanek na lotnisku we Wrocławiu.

Teraz autobus wahadłowy między Dworcem PKP Wrocław Główny a Portem Lotniczym Wrocław kursuje co 50 minut. FlixBus sprzedaje bilety na to połączenie w ramach biletów łączonych w cenie 7 złotych.

Dwie firmy z województwa dolnośląskiego

Nową siatkę połączeń FlixBusa obsłuży 18 partnerów autobusowych z Polski, z czego dwie firmy pochodzą z województwa dolnośląskiego (Usługi Autokarowe Mariusz Romańczuk z Milicza oraz Grabor z Tyńca Małego). Przewoźnicy dysponują łącznie flotą blisko 150 autobusów i zatrudniają 600 kierowców. Wśród nich znajdują się zarówno duże spółki o wieloletniej tradycji, rodzinne firmy, jak i spółka komunalna.

– Tylko w tym roku pozyskaliśmy 11 nowych lokalnych firm autobusowych i już trwają rozmowy z potencjalnymi partnerami do obsługi połączeń zaplanowanych na rok 2019 – komentuje Kamila Zalewska, dyrektor ds. rozwoju biznesu FlixBus Polska. – 150 autobusów przeszło lub jest w trakcie procesu rebrandingu, w ramach którego autobusy są przemalowywane w barwy FlixBusa i dostosowywane pod kątem standardów do jego wymogów, obowiązujących w całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Uwzględniają one m.in. określoną odległość na nogi między siedzeniami, darmowe Wi-Fi oraz toalety na pokładzie – dodaje.

Gdzie najchętniej podróżujemy z Wrocławia

W ciągu ostatnich 6 miesięcy FlixBus przewiózł w Polsce blisko 2 mln pasażerów. Wśród najpopularniejszych celów podróży w pierwszym półroczu 2018 znalazły się Kraków, Warszawa, Wrocław, Berlin oraz Rzeszów. Mieszkańcy Wrocławia najchętniej podróżowali natomiast do Krakowa, Berlina, Drezna, Warszawy i Pragi.

Średnie zapełnienie autobusów w tym czasie wyniosło ponad 60%. W drugim kwartale 2018 roku FlixBus uruchomił wyczekiwany przez pasażerów system rezerwacji miejsc. Polska jest pierwszym krajem, w którym system wprowadzono na wszystkich dostępnych połączeniach.

Fot. Materiały prasowe

30 milionów kilometrów

Tylko w 2018 roku autobusy w barwach FlixBusa pokonają w Polsce około 30 milionów kilometrów. W lipcu uruchomiony zostanie także pierwszy w Polsce oficjalny punkt sprzedaży FlixBusa na dworcu autobusowym Młociny (FlixShop).

Oprócz tego, FlixBus posiada w Polsce blisko 200 aktywnych punktów sprzedaży stacjonarnej, w tym ponad 20 we Wrocławiu (m.in. Polbus-PKS, TravelPunkt, Tu podróże) i właśnie wprowadził usługę Google Pay w aplikacji FlixBus na Androida.

Wkrótce zakup biletu będzie możliwy także na pokładzie autobusu. Firma planuje w kolejnych latach rozpocząć działalność na Ukrainie oraz w krajach bałtyckich, dzięki czemu Polska stanie się jeszcze istotniejszym punktem komunikacyjnym na mapie całego FlixBusa.