Od czerwca wrocławskie lotnisko znajdzie się w systemie sprzedaży FlixBus, a stolica Dolnego Śląska będzie jednym z trzech głównych centrów przesiadkowych niemieckiego przewoźnika w Polsce. Dzięki temu pasażerowie lądujący w naszym mieście zyskają dostęp do pełnej siatki połączeń tej firmy już po przylocie.

Pod koniec marca FlixBus, który zastąpił PolskiegoBusa, nawiązał współpracę ze spółką Polbus-PKS oraz Portem Lotniczym Wrocław. Ma to umożliwić pasażerom łatwiejszą przesiadkę i podróż do różnych miast w ramach siatki połączeń przewoźnika.

– Partnerstwo pozwoli nam na stworzenie w stolicy Dolnego Śląska bardzo wygodnego centrum przesiadkowego. Pasażerowie lądujący we Wrocławiu uzyskają dostęp do pełnej siatki połączeń FlixBusa już na lotnisku. Z drugiej strony mieszkańcy wielu polskich i czeskich miast zyskają wygodne połączenie z lotniskiem – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska.

To oznacza, że uruchomione pod koniec zeszłego roku połączenie z Dworca Wrocław do Portu Lotniczego Wrocław znajdzie się w systemie sprzedaży FlixBusa i będzie do kupienia w ramach biletów łączonych. Wówczas cena biletu na autobus WRO Airport Express wyniesie 7 złotych (obecna cena to 10 zł).

– Dworzec Wrocław to nie tylko bezpośrednie sąsiedztwo węzłów kolejowego i autobusowego, ale również ekspresowe połączenie z lotniskiem, które uruchomiliśmy w grudniu. Współpraca z FlixBusem pozwoli na 10-procentowy wzrost liczby połączeń autobusowych z naszego dworca, na czym skorzystają nie tylko mieszkańcy Dolnego Śląska. Wspólna oferta 3 partnerów to bowiem dobra propozycja dla tych turystów z Europy, którzy zechcą poznać uroki Wrocławia – mówi Krzysztof Balawejder, prezes Polbus-PKS.

mat. Port Lotniczy Wrocław

Nowy model podróży kombinowanej

Nawiązanie współpracy to – jak podkreślają przedstawiciele portu lotniczego – również dobra wiadomość dla pasażerów wrocławskiego lotniska, których regularnie przybywa, a uruchomiona pod koniec marca letnia siatka połączeń jest rekordowa.

– Razem zaproponujemy nowy model dogodnej podróży kombinowanej, która z pewnością ucieszy pasażerów – zapowiada Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Jak zapewnia Kuś, bogactwo i różnorodność siatki wrocławskiego lotniska przyciąga do Wrocławia coraz więcej podróżnych.

– W tym roku planujemy obsłużyć nawet 3,2 mln osób. To nie tylko mieszkańcy Dolnego Śląska, ale również innych polskich regionów – Wielkopolski, Mazowsza, Opolszczyzny czy Śląska, także ich stolic, w tym Poznania czy Katowic. Jednocześnie wyraźnie rośnie liczba obcokrajowców odwiedzających Wrocław. Teraz wszyscy oni jeszcze łatwiej zaplanują podróż z wylotem z Wrocławia – dodaje Dariusz Kuś.

Aktualnie na wrocławskie lotnisko można dojechać również komunikacją miejską – autobusem linii 106 lub nocną linią 206. Dojazd z okolic Dworca Głównego zajmuje ok. 40 minut, w zależności od natężenia ruchu na drodze. Port Lotniczy Wrocław to także parking na 3500 samochodów, wydzielone pasy ruchu dla taksówek oraz strefa darmowego, krótkiego postoju przy samym wejściu do obiektu.