W Sky Tower uruchomiony został pierwszy we Wrocławiu i jeden z pierwszych w Polsce symulatorów Boeinga 737-800. Lecąc nim można poczuć się jak kapitan sterujący samolotem pasażerskim w różnych warunkach atmosferycznych.

Loty symulatorem Boeing 737–800 to oferta Lotów Marzeń – nowego najemcy w Sky Tower. Symulator wyposażony jest w niespotykany w Europie system wizyjny, oparty na laserowych projektorach z 8-metrowym ekranem, oferujący obraz HD z kątem widzenia równym 220 stopniom.

Dokładnie odwzorowane i w pełni funkcjonalne panele umożliwiają kontrolę wszystkich parametrów lotu, od hydrauliki i klimatyzacji po komunikaty dla pasażerów. Prędkość samolotu, pozycję klap, a także kierunek ustalane są za pomocą pełnowymiarowych wolantów, pedałów i przepustnicy, które jeszcze nie dawno były w prawdziwym samolocie. Dwa wygodne, oryginalne fotele pozwalają na lot nie jednego, ale dwóch pilotów jednocześnie oraz pełną współpracę w obrębie kokpitu (Multi Crew Cooperation).

Profesjonalne oprogramowanie pozwala nie tylko na standardowy model lotu,  ale również na symulację usterek, awarii oraz wszelkich utrudnień powietrznych i pogodowych, jakie mogą przytrafić się w trakcie prawdziwego lotu

Nie musisz mieć doświadczenia

– To idealna rozrywka dla miłośników lotnictwa, ale nie tylko. Gwarantujemy, że loty naszym symulatorem zapewnią niecodzienne wrażenia i mnóstwo adrenaliny – mówi Arkadiusz Fleiszer z Lotów Marzeń. – Przed każdym startem przeprowadzamy szkolenie, aby nawet osoba mająca styczność z samolotem po raz pierwszy dała sobie radę, ze startem i lądowaniem. Oczywiście instruktor jest do dyspozycji podczas całego lotu – dodaje Arkadiusz Fleiszer.

Maszyna, która na co dzień jest niedostępna dla szerokiej publiki, w końcu wylądowała – w samym sercu miasta, w jednym z najbardziej charakterystycznych jego budynków jest dostępna dla wszystkich, przez siedem dni w tygodniu. Loty Marzeń mieszczą się na parterze Sky Tower obok Viu Viu Optica. Rezerwacji terminu można dokonać na miejscu bądź za pośrednictwem systemu rezerwacji na stronie www.lotymarzen.pl. 20-minutowy lot kosztuje 199 zł, 30 min – 269 zł, 60 min – 549 zł.