Wrocławianie pokochali spędzanie wolnego czasu na leżaku tuż nad wodą, o czym najlepiej świadczą pękające w ubiegłym roku w szwach plaże miejskie. W tym sezonie też będzie gdzie się wybrać w ciepły, słoneczny dzień. Do już znanych beach barów dołączą dwa kolejne.

Ubiegły rok przyniósł prawdziwy wysyp miejskich plaż we Wrocławiu. Oprócz istniejących już wcześniej beach barów – jak ZaZoo i Odra-Pany – pojawiły się cztery zupełnie nowe miejsca: HotSpot, Stara Odra Beach Bar, Basen Beach Bar i Forma Płynna. Wszystkie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a znalezienie wolnego leżaka dość często graniczyło z cudem. A jak będzie w tegorocznym sezonie letnim?

W piątek 20 kwietnia, jako pierwszy, działalność zainaugurował ZaZoo Beach Bar, usytuowany – zgodnie z nazwą – na tyłach ogrodu zoologicznego. Właściwe, wielkie otwarcie sezonu, zaplanowano na weekend 12-13 maja.

Tydzień później niż ZaZoo, w piątek 27 kwietnia, swoje podwoje otworzył HotSpot, czyli zajmująca 1,3 hektara plaża przy ulicy Wejherowskiej, tuż obok mostu Milenijnego i hali Orbita. Przez całe lato będą tam organizowane m.in. koncerty plenerowe.

W niedzielę 29 kwietnia ruszył nowy sezon także w Formie Płynnej, która w zeszłym roku pojawiła się na wybrzeżu Wyspiańskiego, nieopodal mostu Grunwaldzkiego i kampusu Politechniki Wrocławskiej, szturmem zdobywając serca wrocławian. Co wyróżnia ten beach bar spośród konkurencji, to zielona trawa i drzewa, w cieniu których można schować się przed prażącym słońcem.

Ciszej na razie z kolei o otwarciu dwóch beach barów, znajdujących się naprzeciwko siebie, nieopodal mostów Trzebnickich. Mowa oczywiście o Stara Odra Beach Bar i Basen Beach Bar. Ani jedna, ani druga z „miejscówek” do tej pory nie ogłosiła oficjalnie, kiedy zainauguruje sezon.

– Będziemy działać w tym sezonie. Co do otwarcia, nie jestem w tym momencie w stanie podać konkretnego terminu, ale na pewno nastąpi w ciągu najbliższych tygodni – zapowiada Paulina Owsianik, menadżer Stara Odra Beach Bar.

Z kolei przedstawiciele Basen Beach Bar informują nas, że otwarcie zaplanowane jest w połowie maja.

– Dokładnej daty jeszcze nie znamy – tłumaczą.

Nie mamy też niestety dobrych wieści dla licznych fanów Odra-Pany przy ulicy Księcia Witolda. Jesienią ubiegłego roku magistrat sprzedał nieruchomość, na terenie której działał beach bar, prywatnemu deweloperowi. A to oznacza koniec całonocnych zabaw tuż nad brzegiem Odry.

– W formie plaży czy beach baru raczej nam się nie uda w tym roku otworzyć – informują nas przedstawiciele Odra-Pany.

Będą dwa nowe beach bary

Ale jako że natura nie znosi próżni, Wrocław w tym sezonie wzbogaci się o dwa kolejne beach bary. Tuż przy mostach Warszawskich, przy ulicy Pasterskiej pojawi się Prosto z Mostu Beach Bar.

– Na powierzchni 5000 metrów kwadratowych powstanie niesamowite miejsce z szeroką ofertą gastronomiczną, strefą chilloutu, łączące w sobie rekreację, sport, wypoczynek i dobrą zabawę w wyjątkowym, przyjacielskim klimacie – czytamy na Facebooku.

Oprócz leżaków czy hamaków, na terenie Prosto z Mostu pojawi się także park linowy, boiska do siatkówki oraz duża strefa zabaw z licznymi atrakcjami dla dzieci.

Jak zapowiadają przedstawiciele beach baru, przez cały sezon planują zorganizować ponad 100 darmowych, zróżnicowanych wydarzeń artystycznych, kulturalnych i sportowych. Na gości czekać będzie m.in. muzyka na żywo, koncerty, pokazy i nauka tańca, stand-up, teatr, joga i crossfit.

– Sprawimy, że to lato zapamiętacie na długo, a nasze miejsce stanie się Waszym ulubionym. Do zobaczenia już w drugiej połowie maja – dodają.

Drugą z nowych „miejscówek” będzie OpatoVice Beach Bar przy ulicy Braci Gierymskich. Daty otwarcia jeszcze nie ma, ale jak zapowiadają przedstawiciele beach baru, plaża zacznie w drugiej połowie maja.

– Z atrakcji w ciągu dnia będą rożnego rodzaju zajęcia i warsztaty dla młodych mam, zajęcia sportowe dla dzieci i treningi funkcjonalne crossfit. Wieczorem natomiast występy dj-ów, Live Jam Session, dancingi dla 50+ i kursy tańca – wyliczają.