W poniedziałek 28 maja zostanie uruchomiona elektroniczna rekrutacja do żłobków wchodzących w skład Wrocławskiego Zespołu Żłobków i żłobków niepublicznych z dotacją miasta.

Ogólna liczba wolnych miejsc do rekrutacji wynosi 2483, w tym 1172 miejsca w żłobkach publicznych i 1311 miejsc w żłobkach niepublicznych z dofinansowaniem.

Rodzice będą mieć czas do 9 czerwca na złożenie wniosków przez internet, a do 14 czerwca zostaną poinformowani o tym, czy ich dziecko zakwalifikowało się do żłobka. W dniach 15-22 czerwca będą musieli dostarczyć komplet dokumentów.

Można wybrać maksymalnie 3 żłobki

W pierwszym etapie kolejność zgłoszeń nie będzie mieć znaczenia. Można wybrać maksymalnie 3 żłobki (a nie jak do tej pory 1). System będzie aktywny pod adresem: rekrutacja-zlobki.um.wroc.pl (adres wpisujemy z pominięciem „www”). Na potrzeby elektronicznego systemu rekrutacji grupy wiekowe we wszystkich żłobkach publicznych zostały ujednolicone. Wiek dzieci w grupach wiekowych został ustalony na dzień 01.09.2018 roku:

  • grupa wiekowa I – 20 tygodni do 12 miesięcy
  • grupa wiekowa II – 12 miesięcy + jeden dzień do 24 miesięcy
  • grupa wiekowa III – 24 miesiące + jeden dzień do 32 miesięcy

Będą naliczane punkty

Wyniki kwalifikacji dzieci do żłobków rodzice otrzymają na adres poczty elektronicznej. Wszyscy rodzice, również ci którzy nie podali adresu e-mail, będą mogli sprawdzić wyniki, logując się na swoje konto w systemie rekrutacyjnym.

Po zakończeniu pierwszego etapu rekrutacji wnioski będzie można już składać przez cały rok, a za czas oczekiwania na przyjęcie do żłobka będą naliczane punkty.

Szczegółowe zasady rekrutacji dostępne są: https://www.wroclaw.pl/rekrutacja-do-zlobkow-we-wroclawiu-nowe-zasady-2018