Od 6 grudnia będziemy mogli dojechać z nowego Dworca Wrocław (ul. Sucha 1) na wrocławskie lotnisko w ok. 30 minut. Nowa linia – WRO Airport Express – to wspólne przedsięwzięcie Portu Lotniczego Wrocław i Polbus PKS, które będzie obsługiwane autobusami o podwyższonym standardzie.

fot. Port Lotniczy Wrocław

Port Lotniczy Wrocław porozumiał się z operatorem, który zrealizuje szybkie połączenie autobusowe pomiędzy centrum miasta a terminalem. Autobusy Marcedes Benz Tourino będą odjeżdżać z Dworca Wrocław przy ul. Suchej 1 codziennie, z częstotliwością co 50 minut. Pierwszy kurs odjedzie o godz. 3:20, ostatni o 23:30. Z lotniska pierwszy kurs powrotny będzie realizowany o godz. 4:10, ostatni o 1:00 w nocy. Na trasie na lotnisko będzie tylko jeden przystanek: na placu Dominikańskim. Cena biletu jednorazowego wyniesie 10 zł, i będzie go można kupić w całodobowym punkcie na Dworcu Wrocław oraz u kierowcy (możliwa płatność kartą). Bagaż nie będzie podlegał dodatkowym opłatom. Jak zapowiada Polbus PKS podróż z dworca na lotnisko potrwa mniej więcej pół godziny.

Możliwe podwojenie częstotliwości

– Jesteśmy przyjaznym lotniskiem nastawionym na komfort i wygodę pasażera. Dlatego cieszę się, że możemy ogłosić rozpoczęcie współpracy z firmą Polbus PKS. Dzięki szybkim połączeniom z centrum miasta, podróż na i z lotniska stanie się jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza. To też świetna informacja dla wszystkich pasażerów z regionu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

– Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z Portem Lotniczym Wrocław. Jestem przekonany, że wspólną ofertą zyskamy przychylność pasażerów i wzmocnimy rolę nowego dworca i terminalu na mapie Wrocławia – mówi Krzysztof Balawejder, prezes spółki Polbus PKS.

Jeżeli połączenie spotka się z dużym zainteresowaniem, planowane jest podwojenie częstotliwości kursowania autobusów w godzinach szczytu (średnio co 25 minut).

Obecnie na wrocławskie lotnisko można dojechać komunikacją miejską – autobusem linii 106 lub nocną linią 206.