Podczas Dnia Odry  na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego, dziennikarze lokalnych mediów rozlosowali nagrody w loterii, towarzyszącej kampanii „Rozliczam PIT we Wrocławiu i wspieram projekty poprawiające jakość powietrza w mieście”.

Celem kampanii było zachęcenie osób mieszkających we Wrocławiu do rozliczania rocznego podatku PIT właśnie w tym mieście. Żeby wziąć udział w loterii trzeba było złożyć deklarację podatkową PIT za rok 2017 w jednym z wrocławskich Urzędów Skarbowych, wpisując Wrocław jako miejsce zamieszkania i do 6 maja wypełnić  formularz na stronie www.wroclaw.pl/pit.

Więcej zieleni za 7,5 mln złotych

– Do urny trafiło blisko 20 tys. losów, bo właśnie tyle osób zgłosiło się do udziału w loterii. Wśród nich jest 3 230 nowych podatników. Uzyskane dzięki nim pieniądze – 7 500 000 zł – zostaną przeznaczone  na projekty poprawiające jakość powietrza – powiedziała Wioletta Samborska, dyrektorka Biura Promocji Miasta i Turystyki UM we Wrocławiu.

– Będzie więcej drzew i zieleni. O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie. Chcemy także, by mieszkańcy współdecydowali o tym, jak te pieniądze zostaną wydane – dodała Katarzyna Szymczak–Pomianowska, dyrektor Zielonego Departamentu.

Nagrodę główną, samochód KIA NIRO crossover z napędem hybrydowym,  ygrał pan Adam, który rozlicza się w Urzędzie Skarbowym na Psim Polu. Rozlosowano także 3 skutery elektryczne Zipp Volteno oraz 10 rowerów miejskich Diamant Ubari Komfort. Informacji udziela Jan Bujak, Biuro Promocji Miasta i Turystyki, tel. 604 580 817, tel.71 777 83 07, jan.bujak@um.wroc.pl