Od soboty 23 lipca rozpocznie się remont Mostów Uniwersyteckich. Dla kierowców oznacza to, że przejazd będzie możliwy tylko w kierunku ulicy Grodzkiej. Dla pasażerów komunikacji miejskiej – że zmienią się trasy tramwajów linii 6 i 7.

Remont mostów Uniwersyteckich
Od 23 lipca tramwaje, a także samochody kierujące się w stronę ul. Drobnera będą musiały pojechać inną drogą niż przez Mosty Uniwersyteckie. Fot. Maciej Leśnik

Wykonawcy remontu naprawią jezdnię i torowisko tramwajowe na mostach, słupy trakcyjne, a także wymienią płytę pomostową. Prace obejmą także wymianę rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulic Drobnera i Dubois.

Remont Mostów Uniwersyteckich ma potrwać do końca września. Zaplanowane inwestycje będą kosztować około 4,7 mln złotych.

Utrudnienia dla kierowców

Po rozpoczęciu remontu, Mostami Uniwersyteckimi przejedziemy wyłącznie w jedną stronę – od ulicy Drobnera do ulicy Grodzkiej. Pas jezdni dla samochodów jadących w drugim kierunku będzie wykorzystany do prac remontowych. Kierowcy, którzy będą chcieli dostać się na ul. Drobnera, pojadą objazdem: dalej ulicą Grodzką, a następnie Mostami Pomorskimi, ulicą Pomorską i Dubois.

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Zmianę trasy muszą uwzględnić pasażerowie, którzy korzystają z linii tramwajowych 6 i 7. Swoją trasę zmieni także autobus nocny 247.

Tramwaje linii 6…

…z Placu Bema do ulicy Grodzkiej jechały przez ulicę Drobnera. Od 23 lipca będą kursować objazdem przez Mosty Młyńskie i obok Hali Targowej. Nie zatrzymają się na przystanku przy ul. Dubois.

W przeciwnym kierunku, zamiast jechać przez ulicę Szewską, skręcą w ulicę Teatralną i dalej pojadą przez ulicę Piotra Skargi, plac Dominikański, obok Hali Targowej i przez Mosty Młyńskie. Ominą zatem przystanki: Świdnicka, Oławska, Wita Stwosza, Uniwersytecka i Dubois.

Tramwaje linii 7…

…dotychczas kursowały przez Mosty Uniwersyteckie, ulicę Drobnera, a następnie ul. Chrobrego. Podczas remontu w obu kierunkach będą jechać przez Most Pomorski, ulicę Pomorską, plac Staszica, ulicę Reymonta i Most Osobowicki. Ominą przystanki: Dubois, Paulińska, Dworzec Nadodrze, Trzebnicka, Broniewskiego.

Autobusy nocne linii 247…

…od ulicy Drobnera jechały prosto przez Mosty Uniwersyteckie. Teraz w obu kierunkach od ul. Drobnera będą skręcać w ulicę Dubois i dalej skierują się przez ulicę Pomorską, Most Pomorski na ulicę Nowy Świat.

Przystanek autobusu 247 przy ulicy Drobnera, tuż przy Barze Mewa, zostanie przesunięty na ulicę Dubois za skrzyżowaniem z ulicą Drobnera (w miejsce przystanku linii C, 128, 144 i 250).