Przystanek Wrocław Muchobór zmienia się dla podróżnych. Będą windy dostępne na wszystkich peronach i nowe bezpieczne przejście. Powstaną też przystanki Mokronos Górny oraz Iwiny.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za ponad 15,7 mln zł (netto) na modernizacje przystanku kolejowego Wrocław Muchobór. Umowa obejmuje wykonanie prac projektowych i budowlanych. Przystanek Wrocław Muchobór po przebudowie wpisze się w styl nowej zabudowy strefy biurowo-przemysłowej. Wykonawcą jest firma Infra Silesia S.A.

Nowy Wrocław Muchobór będzie miał dwa wyższe perony o długości 200 m. Takie rozwiązanie ułatwi wysiadanie i wysiadanie z pociągów. Do dyspozycji podróżnych będą wiaty, ławki, tablice informacyjne oraz stojaki rowerowe. Na peronach będzie system oznakowania dotykowego. Bezpieczne dojście do peronów zostanie poprowadzone bezkolizyjnym, nowym przejściem podziemnym.

Dotychczasowe, zbyt wąskie i za niskie, zostanie zlikwidowane. Dostęp do peronów osobom o ograniczonej możliwości poruszania się oraz podróżnym z cięższym bagażem, wózkami lub rowerami zapewnią windy.

Na przystanku przebudowane będą tory, a nowy rozjazd pozwoli na sprawną obsługę większej liczby pociągów. Przebudowa przyległego przejazdu kolejowo-drogowego usprawni system komunikacji drogowej, szczególnie ulic Traktatowej i Otyńskiej w sąsiedztwie linii kolejowej. Skrzyżowanie drogi z torem otrzyma nową nawierzchnię, a bezpieczeństwo zwiększą dodatkowe urządzenia zabezpieczające.

Powstaną przystanki Mokronos Górny oraz Iwiny

Oprócz modernizacji przystanku Wrocław Muchobór, tuż pod naszym miastem zostaną wybudowane dwa nowe przystanki. Na trasie do Jeleniej Góry powstanie przystanek Mokronos Górny – między stacją Wrocław Zachodni a przystankiem Smolec. Drugi będzie w Iwinach na linii w kierunku Kłodzka.

Modernizacja i budowa nowych przystanków ma usprawnić układ komunikacyjny Wrocławia. Przyczynić się do odciążenia dróg kołowych oraz umożliwić lepsze skomunikowanie nowych podwrocławskich osiedli z centrum miasta.

Prace zakończą się jesienią 2019 roku.