Wrocławski Budżet Obywatelski 2016 w toku. Najwięcej wniosków zarejestrowano wczoraj – w ostatnim możliwym dniu. Szczególnie wiele spłynęło ich w ciągu ostatnich 9 godzin, razem uzbierało się 788.

Spóźnialscy będą musieli poczekać do przyszłego roku. Na partycypację w tegorocznych 25 mln zł już nie mają szans. Projekt wszedł w fazę weryfikacji wniosków, która potrwa do końca maja. W czerwcu będzie wiadomo, które projekty zostały przepuszczone przez ten etap.
Projekty papierowe, wysłane do nas pocztą jeszcze wpływają i dlatego ostateczne wyniki będziemy mogli podać w połowie przyszłego tygodnia – powiedziała Katarzyna Szymczak – Pomianowska z Biura Partycypacji Społecznej UMW. – Do 11 marca projekty pojawią się na stronie w pełnej wersji, ze swoją podstroną, formularzem kontakowym do lidera projektu – dodała.

Katarzyna Szymczak - Pomianowska, zastępca dyrektora w Biurze ds. Partycypacji Społecznej

Katarzyna Szymczak – Pomianowska, zastępca dyrektora w Biurze ds. Partycypacji Społecznej

Aplikacje najczęściej dotyczą infrastruktury, choć pojawiła się też np. koncepcja postawienia pomnika Lechowi Wałęsie. – Sprawa ulokowania nowych pomników to kompetencja Rady Miejskiej i te projekt będą kierowane przez nas do komisji Rady. Uchwała przewiduje odpowiedni tryb związany z ulokowaniem pomnika. Liderzy zostaną poinformowani o całej procedurze – wyjaśnił Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Biura Partycypacji Społecznej.

 

Lista projektów – kliknij tutaj