W sobotę 17 czerwca, punktualnie o godzinie 22, z bramy głównej Stadionu Olimpijskiego wyruszy 11 tysięcy uczestników 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Biegacze z niemal 30 krajów pokonają ponad 21 kilometrów ulicami stolicy Dolnego Śląska, mijając po drodze najpiękniejsze zakątki naszego miasta.

Nocny Wrocław Półmaraton

mat. prasowe

Bieg w stolicy Dolnego Śląska ma jedną pętlę, prowadzącą przez najatrakcyjniejsze części miasta. Motywem przewodnim tegorocznego PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu jest film i muzyka filmowa. W wyznaczonych miejscach przy trasie, rozstawione zostaną punkty z nagłośnieniem, w których odtwarzane będą znane z kinowych ekranów kompozycje.

– Finisz półmaratonu wyznaczono po raz pierwszy na nowo wyremontowanym Stadionie Olimpijskim. Wstęp na nową Trybunę Zachodnią jest wolny, a w pobliżu obiektu zostanie rozstawione kino plenerowe – zapowiada Marcin Janiszewski, rzecznik prasowy imprezy.

Imprezie będzie towarzyszył PKO Wieczorny Bieg Rodzinny im. Jerzego Witkowskiego. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku do mety wrocławskiego półmaratonu dotarło 9 357 zawodników.

Jak tłumaczy Marcin Janiszewski, 5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton to jeden z największych biegów masowych w Polsce.

– Ogromny zasięg zainteresowania wydarzeniem i jego międzynarodowy charakter sprawiają, że impreza to doskonała okazja do promocji miasta. Ze względu na bezpieczeństwo uczestników, całość trasy będzie zamknięta już około godzinę przed biegiem, w niektórych miejscach lokalne utrudnienia mogą pojawić się jeszcze wcześniej. Serdecznie prosimy wszystkich mieszkańców Wrocławia o wyrozumiałość – podkreśla Janiszewski.

Nocny Półmaraton 2017 - trasa

mat. prasowe

Utrudnienia dla kierowców i pasażerów MPK

W trakcie biegu zmienią się trasy i rozkłady jazdy wybranych linii komunikacji publicznej, czasowo wyłączone z ruchu zostaną niektóre drogi (cała trasa półmaratonu) i wykluczona zostanie komunikacja poprzeczna do trasy, pojawią się także dodatkowe strefy zakazu zatrzymywania się.

Sprawdź, jak w trakcie półmaratonu będzie kursować komunikacja miejska

Zobacz, na których ulicach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się

Na mapie oznaczono orientacyjne czasy przebiegania pierwszej i ostatniej grupy zawodników – organizatorzy zapewniają, że drogi będą otwierane dla samochodów zaraz po ich opuszczeniu przez najwolniejszych z uczestników i przywróceniu porządku.

Po raz pierwszy zostanie uruchomiona infolinia, udzielająca wszelkich informacji dotyczących imprezy – zarówno zawodnikom, jak i mieszkańcom miasta. Pracownicy będą odpowiadać na pytania pod numerami 573 991 050 i 500 675 606 w sobotę od 9.00 do 22.00.

Biegnij i pomóż

W tym roku pokonując półmaraton będzie można pomóc 15-letniej Zuzi. Dziewczynka urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym i porusza się na wózku. Szansą dla niej na lepsze funkcjonowanie i samodzielne poruszanie się jest operacja rizotomii grzbietowej, na którą zbierane są środki. Zuzia jest podopieczną Fundacji „Słoneczko”. Dziewczynka planuje wziąć udział w biegu. Od kilku lat uczestniczy w imprezach biegowych – jest pchana na wózku i na koniec wstaje sama, aby przekroczyć linie mety. Prowadzi również profil na Facebooku „Biegam By Móc Biegać”.

– PKO Nocny Wrocław Półmaraton to wydarzenie niezwykłe, ponieważ łączy sport z pięknem naszego miasta nocą. Tym razem na trasie czeka wiele atrakcji, również dla kibiców. Trzymam kciuki za zawodników i zachęcam ich do udziału w akcji charytatywnej na rzecz Zuzi – mówi Dominika Cebrat, dyrektor Biura Wsparcia Sprzedaży i Analiz PKO Banku Polskiego we Wrocławiu.

Zaangażowanie uczestników zawodów, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Zuzi” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zabieg dziewczynki.