Jak Wrocław będzie wyglądał za 20, 30, 40 lat? Na to pytanie chcą odpowiedzieć twórcy programu Miasto przyszłości / Laboratorium Wrocław.

 

Miasto Przyszłości Laboratorium Wrocław

Miasto Przyszłości Laboratorium Wrocław

 

Program jest realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury, jego realizację przewidziano na cały rok. Organizatorzy chcą zastanowić się, jakim zmianom podlegać będzie Wrocław, które będą nieuniknione, a na które mieszkańcy Wrocławia mają wpływ.

Najważniejsze dla programu będzie Foresight Społeczny – Wrocław 2036/2056. To największe w historii badanie, które ma sprawdzić jak wrocławianie widzą swoje miasto za kilkadziesiąt lat. Tysiące wrocławian ma odpowiedzieć jak wyobraża sobie miasto za 20 czy 40 lat. Kuratorem wydarzenia jest futurolog i kierownik działu naukowego tygodnia Polityka Edwin Bendyk.

Organizatorzy chcą zainspirować mieszkańców do wspólnego myślenia o przyszłości. W ramach Miasta przyszłości/Laboratorium Wrocław odbędą się liczne wydarzenia kulturalne. Warsztaty innowacji, debaty, wystawy sztuki oraz pokazy filmowe. Na 2016 rok zaplanowano między innymi wystawa Eco Expanded City, która potrwa od 13 maja do 3 lipca i związaną z nią konferencję Interfejsy, kody, symbole. Przyszłość komunikowania.

Więcej informacji na temat Miasta przyszłości można znaleźć TUTAJ