W marcu 2018 roku piłkarska reprezentacja Polski rozegra dwa mecze towarzyskie, w ramach przygotowań do mistrzostw świata w Rosji (14.06-15.07.2018). – Jeden z tych meczów zostanie rozegrany albo we Wrocławiu albo w Poznaniu – powiedział w Polsacie Sport Maciej Sawicki, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ze względu na infrastrukturę – faworytem do wyboru będzie jednak Wrocław.

facebook.com/LaczyNasPilka

Po ostatnim losowaniu grup MŚ w Rosji kadra Adama Nawałki poznała grupowych rywali i terminarz spotkań. W grupie H Biało-Czerwoni zmierzą się z Senegalem, Kolumbią oraz Japonią. Prawdopodobnie w kadrze Japonii może znaleźć się były gracz Śląska Wrocław Ryota Morioka, który obecnie występuje w belgijskim Waasland-Beveren, gdzie notuje świetne występy (8 goli + 8 asyst w 16 występach).

We Wrocławiu z Koreą lub Nigerią?

Przed pierwszym meczem podczas MŚ w Rosji – 19 czerwca z Senegalem, reprezentacja Polski rozegra cztery mecze towarzyskie. Dwa w marcu (między 21-27.03) i dwa w czerwcu. – 12 czerwca zagramy na Stadionie Narodowym w Warszawie z Litwą i polecimy dzień później do Soczi. Tam będzie baza naszej reprezentacji. 8 czerwca zagramy z drużyną z Ameryki Południowej. Rozmawiamy m.in. z Peru i Chile – mówił sekretarz generalny PZPN. – Jednak najważniejszy jest teraz marzec, bo jest mało czasu. W tych terminach zagramy z drużyną z Afryki oraz z Azji. Jesteśmy blisko zakontraktowania meczów z Nigerią, choć jest i opcja z Ghaną, oraz z Koreą Południową. Jeden z tych meczów chcemy rozegrać na odnowionym Stadionie Śląskim w Chorzowie, jeśli będzie to możliwe. W przypadku drugiego pojedynku, w grę wchodzi albo Wrocław albo Poznań – mówi Maciej Sawicki.

Ze względu na to, że stadion we Wrocławiu był budowany specjalnie na Euro’2012, a ten w Poznaniu tylko przebudowywany, a także ten wrocławski jest nieco większy (o około 2 tysiące miejsc), faworytem do organizacji jednego z marcowych meczów wydaje się być Wrocław. Ostateczne decyzje zapadną wkrótce, bo czas ucieka.

Świetnie byłoby zobaczyć reprezentację Polski przed mundialem w Rosji na stadionie we Wrocławiu. Kibice stawiliby się zapewne w komplecie. Dodajmy , że w eliminacjach do MŚ w Rosji, w których rywalizowało 208 reprezentacji, pod względem frekwencji na meczach u siebie Polska zajęła 6. miejsce na świecie i 3. w Europie!

Dla tych, którzy planują wybrać się do Rosji, by dopingować Polaków bezpośrednio poniżej infografika o biletach.

facebook.com/LaczyNasPilka