W sobotę 9 września w siedzibie firmy Divante przy ulicy Dmowskiego 17 odbędzie się pierwszy wrocławski event poświęcony wolnemu oprogramowaniu. Wro Open Source 2017 to konferencja z udziałem ekspertów i praktyków, otwarta dla wszystkich zainteresowanych. – Projekty Open Source są przedsięwzięciami, które kreują technologie przyszłości – zachęca do udział w wydarzeniu Piotr Karwatka, CTO Divante.

Wro Open Source 2017 Wrocław program prelegenci

Mat. prasowe

Kiedy i dlaczego warto odchodzić od utartych schematów wytwarzania oprogramowania? Jak monetaryzować projekty open source? Między innymi na te pytania pomogą nam znaleźć odpowiedź eksperci i inni uczestnicy Wro Open Source 2017. Podczas wydarzenia poznamy także dobre praktyki przygotowywania bibliotek oprogramowania.

Konferencji na ten temat w naszym mieście jeszcze nie było, ale nie jest to pierwszy event organizowany przez Divante. Wrocławska firma ma już na koncie kilka wydarzeń w Polsce i zagranicą. Patronat medialny nad sobotnią konferencją objął portal Wroclife.

– Projekty Open Source są przedsięwzięciami, które kreują technologie przyszłości. Bardzo wierzymy w ideę wolnego oprogramowania w Divante. Dlatego oprócz codziennego wsparcia w postaci inwestowania czasu i środków w rozwój wolnych projektów postanowiliśmy jako firma zorganizować spotkanie dla praktyków, kontrybutorów lub osób, które chcą zacząć współtworzyć oprogramowanie – mówi nam Piotr Karwatka, chief executive officer Divante.

Wolne oprogramowanie oczami ekspertów

Wrocławska firma działa w obszarze eCommerce i zajmuje się wdrożeniami sklepów internetowych.  Tajemnic nie mają przed nią takie platformy jak Magento, Pimcore i Shopify Plus. Na zaproszenie Divante w konferencji zgodziło się wziąć udział wielu cenionych specjalistów.

Gościem specjalnym Wro Open Source 2017 będzie Ben Marks. Światowej sławy ekspert przybliży funkcjonowanie Magento, która jest jedną z najpopularniejszych platform open source.

Rejestracja rozpocznie się o godz. 9.00, a prelekcja pierwszego gościa – o godz. 10.00. Oprócz 7 prelekcji przygotowanych przez 7 specjalistów, organizatorzy zaplanowali także networking przy piwie i foodtrucku.

Wstęp na Wro Open Source 2017 jest bezpłatny, wystarczy wcześniej zgłosić swój udział na stronie wydarzenia.

Wro Open Source 2017 Wrocław [PROGRAM]

Wro Open Source 2017 Wrocław

Mat. prasowe