W najbliższy wtorek, 6 czerwca, w Silver Tower Center odbędzie się pierwsza wrocławska edycja Targów Usług i Produktów Rynku FinTech, której wrocławskim patronem medialnym jest Wroclife. Zaprezentowane zostaną innowacyjne produkty i usługi, ale to nie wszystko! O najnowszych trendach i możliwościach tego dynamicznie rozwijającego się sektora dyskutować będą eksperci i przedstawiciele znanych firm z branży usług finansowych online.

Targi Usług i Produktów Rynku FinTech Wroclife Wrocław

Targi Usług i Produktów Rynku FinTech Wrocław

Czym jest FinTech?

FinTech to sektor gospodarki obejmujący przedsiębiorstwa z branży finansowej i technologicznej. Firmy określane mianem FinTechów najczęściej świadczą usługi finansowe za pośrednictwem internetu. Najprościej mówiąc, do FinTechu można zaliczyć: obsługę płatności online, e-bankowość, pożyczki online, porównywarki internetowe i platformy aukcyjne (Ceneo, Allegro, e-bay) czy rozwiązania komunikacyjne wykorzystujące płatności (Uber czy MyTaxi). W Polsce codziennie ponad 20% dorosłych osób korzysta z rozwiązań FinTechowych – dzieje się tak podczas zakupów, które robimy online, czy choćby podczas zamawiania lunchu.

Pierwsza edycja Targów FinTech we Wrocławiu – wystawcy

Celem wydarzenia jest wskazanie i analiza kierunków rozwoju sektora FinTech, a także networking i spotkanie przedstawicieli wielu znaczących marek na tym rynku. Organizatorzy zapraszają do udziału w targach banki, instytucje pożyczkowe, firmy ubezpieczeniowe, firmy windykacyjne czy kancelarie prawne. Wśród wystawców pierwszej edycji są m.in. takie firmy, jak: Prudential, KRD, CityAds, Volsor s.r.o., MONUMENT FUND S.A., TideSoftware, VEX CORP, TradeTracker, SirAnalyst, Adtraction Marketing AB czy FreshMail. Znakomitą część wystawców będą stanowiły podmioty proponujące najnowsze innowacyjne rozwiązania z zakresu dedykowanych usług IT oraz rozwiązań wspomagających działalność przedsiębiorstw.

Program Targów FinTech 6.06.2017 we Wrocławiu

Poruszane będą aktualne zagadnienia sektora finansowo-technologicznego w Polsce, a zainteresowanie wśród uczestników targów wzbudzi zapewne omówienie współpracy instytucji finansowych z FinTechami, jak również tematu zarządzania ryzykiem kredytowym, stanowiącego wstęp do debaty o zarządzaniu ryzykiem w dobie FinTechu. Pojawią się także prezentacje partnerów targowych, dotyczące rozwiązań mogących zrewolucjonizować ten rynek na najbliższe kilka lat.
Ciekawą propozycją będzie również 3-godzinne szkolenie „Jak zwiększać zyski za pomocą maili, czyli email marketing bez tajemnic”, przeprowadzone przez ekspertów z firmy FreshMail. Uwaga – tutaj liczba miejsc jest ograniczona!
– To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym kraju, skupiające szereg uczestników rynku FinTech w Polsce, podczas którego będzie możliwość interakcji oferentów z poszukującymi ciekawych rozwiązań mogących pomóc zainteresowanym w rozwoju ich biznesu, jak również znalezieniu ciekawych usług mogących chronić ich bezpieczeństwo – mówi Rafał Tomkowicz, organizator targów, redaktor serwisu Loan-Magazin.pl – Ale przede wszystkim będziemy starli się ukazać trendy, jakie przyświecają temu sektorowi z perspektywy uczestników, czyli prelegentów oraz panelistów, których udało nam się zaprosić na to wydarzenie.
Pełny program konferencji zapowiada się bardzo interesująco – wykłady i panele potrwają od godziny 10 do 17.00.

Networking na statku Targów FinTech

Dla zainteresowanych uczestników wydarzenia organizator stworzył również możliwość przedłużenia spotkania i udziału w wieczornym rejsie o zachodzie słońca. Statek „Targów FinTech” pełen będzie przepysznych przekąsek oraz złocistego i czerwonego napoju. Podczas rejsu będzie można nawiązać nowe znajomości i spędzić wieczór w wyjątkowej, networkingowej atmosferze.

Szczegóły agendy, niezbędne informacje oraz możliwość rejestracji dostępne są na stronie wydarzenia:

UWAGA! Dla naszych Czytelników mamy 5 wejściówek na targiwystarczy zarejestrować się na stronie podając hasło „Wroclife”.

Do zobaczenia!