Każdego roku kilka kolejnych globalnych firm decyduje się otworzyć swoje oddziały we Wrocławiu. Nasze miasto rośnie w siłę nie tylko dzięki dużym korporacjom, ale także aktywnym i przedsiębiorczym wrocławianom, którzy chcą realizować tutaj swój potencjał i pomysły. To właśnie do nich skierowane jest zaproszenie na konferencję Startup Wrocław: Ewolucje, która rozpocznie się 8 czerwca o godzinie 17.30 w Kinie Nowe Horyzonty. Jej organizatorem jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW), a patronem medialnym – portal Wroclife.

Startup Wrocław: Ewolucje

Pod względem liczby zakładanych startupów Wrocław awansował do ścisłej polskiej czołówki, a z usług takich firm jak Brand24 czy LiveChat korzystają klienci z całego świata. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Tworzeniu kolejnych rodzimych firm sprzyjają liczne wydarzenia branżowe, dzięki którym młodzi, debiutujący przedsiębiorcy mogą skorzystać z doświadczenia ekspertów oraz zarazić swoim pomysłem potencjalnych inwestorów.

Jak przekuć dobre pomysły w sukces?

Konferencja Startup Wrocław: Ewolucje odbędzie się po raz drugi. Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej stawia sobie za cel dalszą integrację środowiska startupów i promowanie ich współpracy z dużymi przedsiębiorstwami. Wymiana rozwiązań, know-how i kontaktów biznesowych może być dla tych pierwszych motorem rozwoju ich projektów, a dla drugich – zachętą do dostrzegania nowych świeżych inicjatyw oraz podejmowania wspólnych przedsięwzięć.

Podczas konferencji głos zabiorą prelegenci z Polski i zagranicy. W krótkich, energicznych 20-minutowych wystąpieniach opowiedzą o tym, jak budować od podstaw własny biznes. Skoncentrują się na trzech kluczowych zagadnieniach: sprzedaży, wzroście i ekspansji. Wskażą także potencjalne przeszkody, które mogą stanąć na drodze w dalszym rozwoju projektu. Głos zabiorą Mick Griffin z Brand24, Bartosz Majewski (Right Hello), Maciej Zawadziński (Piwik Pro) i Rafał Sobczak (Venture Inc). Wszystkie wymienione firmy powstały i mają swoją siedzibę we Wrocławiu.

Dowodem prężnego rozwoju biznesu, szczególnie branży IT, jest centrum technologiczne Nokii. W 2000 roku pierwsze projekty prowadziło z 10 pracownikami, dziś zatrudnia ponad 3000 inżynierów. Przy opracowaniu najnowszych rozwiązań Nokia chce również współpracować z lokalnymi startupami. W imieniu Nokii wystąpią Agnieszka Pasek i Konrad Fulawka.

Po serii wykładów odbędzie się panel z udziałem ekspertów, którzy podzielą się swoim know-how na temat możliwości współpracy innowatorów z dużymi korporacjami. O tym, jak startupy mogą korzystać ze wsparcia banków, opowie później gość specjalny konferencji – Ghela Boskovich z StartupBootcamp.

Po części oficjalnej uczestnicy konferencji przeniosą się do Starej Piwnicy, gdzie będą mogli kontynuować rozmowy w bardziej swobodnej atmosferze, a przy tym bawić się przy dobrej muzyce. Swój pierwszy koncert we Wrocławiu zagra zespół Michała Sadowskiego pod nazwą Band24.

Rejestracja i pełny program II Konferencji Startup Wrocław: Ewolucje

Bilety w cenie 15 złotych będzie można kupić w kasach Kina Nowe Horyzonty oraz w sprzedaży online. Jako patron medialny konferencji mamy do rozdania dwie darmowe wejściówki dla naszych Czytelników. Wyślijcie wiadomość na nasz profil na Facebooku – kto pierwszy, ten lepszy!

Program

Startup Wrocław: Ewolucje program

Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.

Więcej informacji znajdziecie na stronie konferencji: http://www.wroclaw.pl/startupy/ewolucje.

Pytania dotyczące konferencji możecie także kierować na adres: magdalena.wypych@araw.pl