Startup Weekend to 54 godziny intensywnych, indywidualizowanych warsztatów opartych o mentoring twarzą w twarz z najlepszymi specjalistami w branży technologicznej. Uczestnicy spotykają się w piątek wieczorem, aby połączyć się w zespoły i pracować nad projektami, które zostały przez nich wspólnie wybrane w procesie głosowania.

Startup Weekend to jeden z programów Techstars, globalnej sieci zrzeszającej tysiące przedsiębiorców, mentorów i inwestorów z ponad 150 krajów świata. W każdy weekend odbywa się średnio kilkanaście wydarzeń pod szyldem Startup Weekend. Podczas weekendu we Wrocławiu uczestnicy będą mieli możliwość połączenia się przez Skype z mentorami i uczestnikami z Orleanu we Francji, gdzie również odbywać się będzie Startup Weekend.

Oprócz tego, że Startup Weekend daje możliwość doświadczenia, w bardzo krótkim czasie, jak wygląda proces tworzenia innowacyjnych przedsiębiorstw, uczestnicy po zakończeniu wydarzenia mają okazję zaprezentować wyniki swojej pracy przed członkami jury – inwestorami i doświadczonymi przedsiębiorcami – podczas krótkich, 3 minutowych prezentacji.

– W tym roku szczególną uwagę przykładaliśmy do tego, aby wydarzenie miało charakter jak najbardziej międzynarodowy. Połowa naszych mentorów jest z zagranicy, a wśród dotychczas zarejestrowanych uczestników wielu również pochodzi z innych krajów niż Polska. Wierzymy, że taka różnorodność pozytywnie wpłynie na rozwój ekosystemu startupowego we Wrocławiu. – komentuje Jan Nowak, organizator Startup Weekend Wrocław.

Piąta edycja Startup Weekend Wrocław odbywa się w dniach 17-19 Listopada. Rejestracji można dokonać pod adresem: http://communities.techstars.com/poland/wroclaw/startup-weekend/11779. Oprócz opieki mentorskiej i networkingu uczestnicy będą mieli zapewnione całodniowe wyżywienie oraz kilka niespodzianek od organizatorów.