Już po raz czwarty w listopadzie odbędzie się Konferencja Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu, w czasie której uczestnicy będą mogli porozmawiać o CSR, współpracy międzysektorowej i wolontariacie pracowniczym.  

Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu to miejsce, gdzie przedstawiciele firm, instytucji publicznych i NGO wymieniają się doświadczeniami i prezentują case studies największych projektów realizowanych przez biznes oraz organizacje pozarządowe. Podczas wydarzenia zostanie również rozstrzygnięty konkurs na najlepszy projekt społeczny 2018.

Jak co roku organizator – Fundacja Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu – zachęca do udziału przedstawicieli firm, instytucji publicznych oraz NGO, oddając im miejsce do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz wzajemnych oczekiwań względem potencjalnej współpracy.

Organizacje pozarządowe i biznes często nie są świadome tego, na czym polega CSR – twierdzi Stanisław Skórski, organizator i prezes Fundacji Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu. Jak dodaje – Warto dzielić się tą wiedzą i udowadniać że społeczna odpowiedzialność to obszar w którą warto inwestować i rozwijać w organizacjach. Warto rozmawiać o możliwościach i korzystaniu z kompetencji pracowników firm w projektach społecznych, które przynoszą obopólne korzyści dla tych sektorów. Organizując konferencję, chcemy przede wszystkim promować otwartość biznesu w realizacji strategii CSR  i wypracować w ten sposób standardy współpracy pomiędzy sektorami. 

Wśród zagadnień omawianych podczas konferencji będą poruszane m.in.: jak organizacje wdrażały CSR,  porady na temat stworzenia i budowania wolontariatu pracowniczego, skutecznego zaangażowania pracowników w realizację projektów społecznych, a także komunikacji takich działań. Porozmawiamy o wyzwaniach, z jakimi przyszło się zmierzyć organizacjom, które podjęły się realizacji projektów społecznych. O budowaniu wolontariatu pracowniczego w firmie AmRest opowie Ewelina Jabłońska-Gryżenia, CSR Manager. Marek Kołokowski, z Fundacji „Rozwój”, zapozna uczestników z inicjatywą „Dotlenieni” oraz „Zaczytani” i na ich przykładzie zaprezentuje zarówno szanse, jak i zagrożenia, jakie można napotkać przy współpracy z biznesem.

Podobnie jak w latach poprzednich, podsumowaniem konferencji będzie panel dyskusyjny. W gronie ekspertów – przedstawicieli różnych branż i środowisk – porozmawiamy o wzmocnieniu współpracy międzysektorowej i efektywnej realizacji projektów społecznych.

Podczas wydarzenia zostanie również rozstrzygnięty konkurs na najlepszy projekt społeczny 2018, w którego realizację są zaangażowane co najmniej dwa sektory.

Konferencja Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu odbędzie się w Krzywym Kominie we Wrocławiu. Na wydarzenie obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

 

Partnerami wydarzenia są m.in: Credit Agricole Bank Polska, Credit Suisse, AmRest orazObjectivity. Więcej informacji o konferencji na: http://akademiaodpowiedzialnosci.pl/konferencja-csr.