W piątek i sobotę (9-10 marca) wszyscy zainteresowani nowymi technologiami mogą spotkać się w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu na konferencji _talk&tech. Podczas wydarzenia spojrzymy na branżę IT i zagadnienia nowych technologii z kobiecej perspektywy. Udział jest bezpłatny.

_talk&tech 2018 to pierwsze w Polsce spotkanie kobiet z branży nowych technologii pod patronatem ACM (Association for Computing Machinery) – największego na świecie społeczeństwa edukacyjno-naukowego współpracującego z Microsoft, promującego pełne zaangażowanie kobiet we wszystkich aspektach branży informatycznej.

Celem wydarzenia jest pokazanie, jak wiele osiągnąć mogą kobiety w tym z pozoru męskim świecie, w jak różnorodnych obszarach nowych technologii się odnajdują i jak doskonale sobie w nich radzą, ale też z jakimi wyzwaniami mierzą się na co dzień.

Wyjątkowe grono prelegentek

Wyjątkowe grono prelegentek, zarówno z Polski, jak i zagranicy, opowie w swoich inspirujących wystąpieniach, w przystępny sposób m.in. o programowaniu, uczeniu maszynowym, VR, AI, grach komputerowych czy Design Thinking. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Aleksandra Przegalińska – doktor filozofii, badaczka nowych technologii, w tym humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych. Obecnie prowadzi badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, najbardziej prestiżowej uczelni technicznej na świecie.

Nie tylko dla kobiet

Wydarzenie adresowane jest głównie do kobiet, ale także mężczyzn zainteresowanych tematyką nowych technologii, zarówno do osób, które stawiają już pierwsze kroki w branży, jak i tych, które dopiero planują związać z nią swoją zawodową przyszłość. Konferencja będzie szansą na zdobycie cennej wiedzy, okazją do nawiązania kontaktów i wyjątkową inspiracją do dalszego rozwoju.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA, a jego współorganizatorami Wroclaw ACM SIGGRAPH Chapter, ACM i Microsoft. Złotym partnerem konferencji jest firma Nokia. Partnerami wydarzenia są również Credit Suisse Poland, Coders Lab, Bitbrain, Tooploox, Contilo, Graphics and Imaging Lab, Techland, Geek Girls Carrots i Uniwersytet Wrocławski.

Rejestracja uczestników poprzez stronę: http://talkandtech.pl/