Żeby pracować w branży kosmicznej, wcale nie trzeba jechać do Doliny Krzemowej czy na przylądek Canaveral. Wrocławska firma SatRevolution szuka ekspertów od silników rakietowych, którzy będą zajmować się projektowaniem i uruchamianiem rakiet, przygotowywaniem systemu do ich testowania czy opracowywaniem metod pomiaru i kontroli.

Astronauta

CC0 Public Domain

Wrocławska spółka SatRevolution planuje zostać największym polskim przedsiębiorstwem w przemyśle kosmicznym. Jako pierwsza rodzima firma będzie zajmowała się seryjną produkcją nanosatelitów, przeznaczonych zarówno do użytku prywatnego, jak i komercyjnego.

Zespół badawczo-rozwojowy, odpowiedzialny za projektowanie i produkcję, stworzył już wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak m.in. bioniczna ręka sterowana za pomocą sygnałów z mózgu. Poza produkcją satelitów, SatRevolution będzie również prowadzić prace badawcze nad innymi rozwiązaniami z zakresu technologii kosmicznych.

Jest praca w branży kosmicznej

Firma tworzy autorskie i kompletne rozwiązania, a docelowo chce zatrudniać największą liczbę specjalistów w branży. Wśród pracowników, których szuka SatRevolution znajdują się m.in. specjalista inżynierii lotniczej, inżynier telekomunikacji czy projektant silników rakietowych. Przedstawiciele firmy prognozują, że jej zapotrzebowanie na ekspertów będzie wraz z rozwojem firmy sukcesywnie rosło.

– Wiemy, że w Polsce jest wielu utalentowanych ludzi, którzy z powodzeniem mogliby uczestniczyć w tworzeniu projektów kosmicznych na światową skalę. Specjaliści ze wspomnianej branży często mają problem ze zalezieniem pracy w naszym kraju i dlatego wyjeżdżają za granicę. Nasza firma da takim osobom możliwość uczestnictwa w innowacyjnym projekcie i otworzy nowe możliwości rozwoju ścieżki kariery. Bez potrzeby wyjeżdżania z naszego kraju – mówi Grzegorz Zwoliński, współzałożyciel SatRevolution S.A.

Wsparcie EIT+

Razem ze Zwolińskim, firmę zakładali Damian Fijałkowski i Radosław Łapczyński. Wszyscy są odpowiedzialni za sukces wrocławskiej firmy T-Bull – czołowej polskiej spółki produkującej gry na urządzenia mobilne.

Partnerem firmy SatRevolution jest Wrocławskie Centrum Badań EIT+, największe w Polsce centrum badawczo-rozwojowe. W ramach współpracy, EIT+ m.in udostępniło spółce specjalny clean room, czyli pomieszczenie o kontrolowanych parametrach środowiskowych, w którym firma będzie kontynuowała badania nad technologiami kosmicznymi.